Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Shtrenjtimi i rrymës, Gërxhaliu: Qytetari po goditet çdo ditë e më shumë

  FrontOnline
  29 Mars 2023

  Zyra e Rregullatorit për Energji më 23 mars ka marrë vendim për shtrenjtimin e energjisë elektrike.

  Por, sipas njohësit të çështjeve ekonomike, Safet Gërxhaliu, kjo do të jetë ngarkesë shtesë për qytetarët.

  Gërxhaliu në Klan Kosova, se qytetarët po mbijetojnë falë kredive.

  “Sot në Kosovë 430 milionë euro para janë të shpenzuar nga overdraftet (mbi tërheqjet) e kartelave, 48 për qind e kredive janë për konsum. Dhe po e shihni që qytetarët po e mbajnë konsumin falë kredive. Prandaj duke i parë këto rrethana, duhet të kemi më tepër solidarizim me qytetarët dhe duhet të mendohet më tepër për qytetarët”, tha Gërxhaliu./Front Online

  Artani: Stresi e Andi u gëzuan për ndarjen e Julit, s’duhet t’iu gëzohesh fatkeqësive të të tjerëve (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Shefi për Politikë të Jashtme, i BE-së, Josep Borrell, ka kërkuar sot që Kosova t’i pezullojë menjëherë operacionet e policisë në veri....
  Lajme30 Maj 2023
  Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka refuzuar që të përgjigjet në pyetjen e gazetarëve se kush i ka sulmuar ushtarët e...
  Lajme30 Maj 2023
  Gazetarët e medieve të ndryshme janë sulmuar para pak çastesh nga protestuesit serbë në Komunën e Leposaviqit. Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës...
  Të tjera
  Vip30 Maj 2023
  Albina Kelmendi duket se do e prekë sërish skenën e “Eurovizionit”. Ajo ka zbuluar se ka marrë disa oferta prej shteteve pjesëmarrëse...
  Lajme30 Maj 2023
  Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka thënë se nuk kanë raport zyrat nëse është ndërprerë mësimi në komunat...
  Lajme30 Maj 2023
  Eurodeputeti dhe kryetari i Partisë së Gjelbër Europiane, Thomas Waitz ka thënë se përshkallëzimet e fundit në veri janë “rezultat i viteve...
  Kronika30 Maj 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur pa shenja jete një burrë në banesën e tij në Fushë Kosovë. Në vendin...
  Lajme30 Maj 2023
  Janë ndaluar për 48 orë dy nga pesë të arrestuarit e mbrëmshëm për sulme me mjete shpërthyese ndaj ushtarëve të KFOR0-it, policisë...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  “Kina mbështetë përpjekjet e Serbisë për të mbrojtur sovranitetin dhe integritetin territorial”, tha zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme e këtij...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.