×
 • Lifestyle
 • Lifestyle

  Shenjat që ju mund të jeni xheloze

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Xhelozia nuk mund të shmanget kur vendosni një lidhje ose një takim romantik.

  Xhelozia madje është provuar si erëza për marrëdhëniet romantike. Si ndiheni kur shihni të dashurin ose të dashurën tuaj duke biseduar me një ish ose duke kaluar kohë me një person që ata ju thonë se është “thjesht një mik”, transmeton lajmi.net.

  Disa njerëz madje mendojnë se nëse shfaqja e xhelozisë është një shenjë e një marrëdhënieje të fortë dashurie. Por xhelozia nuk është e mirë nëse xhelozia është e tepërt ose kur prish lidhjet e besimit.

  Këtu janë shenjat e grave xheloze:

  Kontrolloni gjithmonë programet e tij të mesazheve

  Një shenjë e grave xheloze është gjithmonë duke kontrolluar WhatsApp-in e partnerit të saj më shumë se 20 herë në ditë për të zbuluar se çfarë po bënte ai ose me kë ishte duke biseduar.

  Shpesh shihni se çfarë bëri në rrjetet sociale.

  Kjo sjellje zakonisht bëhet nga gratë kur vendosin një marrëdhënie romancash, veçanërisht për ata që po aktivizohen aktivisht në hapësirën në internet, shkruan holistic living tips. Edhe kështu, burrat gjithashtu e bëjnë këtë.

  Mendon për krijimin e një llogarie të rreme të rrjeteve sociale për ta tunduar atë.

  Ky mendim nganjëherë lind kur një grua dëshiron të provojë se sa serioze është zemra e një burri, transmeton lajmi.net. Ndoshta kjo është mënyra më e mirë për ta provuar atë.

  Gënjen për ta bërë atë xheloz.

  Ndoshta ju keni thënë një herë, “Oh, ish-i dashuri është çmendur për mua duke thirrur dje dhe duke u lutur të kthehem me të”. Ju dëshironi ta bëni atë xheloz, sepse kjo do të thotë që ai është akoma i dashuruar me ju. Ju vetëm do ta zemëroni atë.

  Zgjerimi i Comoditës në SHBA: “Nap Queen Sleep”, krenaria e shqiptarëve
  Nga Rubrika
  Lifestyle15 Korrik 2024
  Kur vjen puna te humbja e peshës, terma të tilla si “kalori të pakta”, “zero kalori” dhe “prerja e kalorive” janë hedhur...
  Lifestyle15 Korrik 2024
  Ushqimet dhe pijet e gjelbra janë shumë (dhe nuk e nënvizojmë dot mjaftueshëm) të rëndësishëm dhe ushqyes për shëndetin e organizmit. Ardhja...
  Lifestyle12 Korrik 2024
  Popullsia e botës pritet të rritet me më shumë se 2 miliardë njerëz në dekadat e ardhshme dhe të arrijë kulmin në...
  Të tjera
  Lajme15 Korrik 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Jonathan Hargreaves, me...
  Lajme15 Korrik 2024
  Forcat e Armatosura Shqiptare do të marrin një ndihmë prej 13 milionë eurosh nga Bashkimi Europian. Këshilli Europian e ka miratuar sot...
  Lajme15 Korrik 2024
  Ministria e Drejtësisë i ka publikuar vendimet për emërimin e 100 noterëve të rinj të cilët janë përzgjedhur përmes dy proceseve, atij...
  Lifestyle15 Korrik 2024
  Kur vjen puna te humbja e peshës, terma të tilla si “kalori të pakta”, “zero kalori” dhe “prerja e kalorive” janë hedhur...
  Lajme15 Korrik 2024
  Një top ofertë të pa parë deri më tash ka lansuar kompania numër një për turizëm në Kosovë Sharr Travel për në...
  Lajme15 Korrik 2024
  Kurti takohet me drejtoren e NDI, ZKM: Diskutuan për zhvillimet në vend dhe në botë Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.