Lifestyle

Shenjat që ju mund të jeni xheloze

Shenjat që ju mund të jeni xheloze
14:40 | 26 Qershor 2020

Xhelozia nuk mund të shmanget kur vendosni një lidhje ose një takim romantik.

Xhelozia madje është provuar si erëza për marrëdhëniet romantike. Si ndiheni kur shihni të dashurin ose të dashurën tuaj duke biseduar me një ish ose duke kaluar kohë me një person që ata ju thonë se është “thjesht një mik”, transmeton lajmi.net.

Disa njerëz madje mendojnë se nëse shfaqja e xhelozisë është një shenjë e një marrëdhënieje të fortë dashurie. Por xhelozia nuk është e mirë nëse xhelozia është e tepërt ose kur prish lidhjet e besimit.

Këtu janë shenjat e grave xheloze:

Kontrolloni gjithmonë programet e tij të mesazheve

Një shenjë e grave xheloze është gjithmonë duke kontrolluar WhatsApp-in e partnerit të saj më shumë se 20 herë në ditë për të zbuluar se çfarë po bënte ai ose me kë ishte duke biseduar.

Shpesh shihni se çfarë bëri në rrjetet sociale.

Kjo sjellje zakonisht bëhet nga gratë kur vendosin një marrëdhënie romancash, veçanërisht për ata që po aktivizohen aktivisht në hapësirën në internet, shkruan holistic living tips. Edhe kështu, burrat gjithashtu e bëjnë këtë.

Mendon për krijimin e një llogarie të rreme të rrjeteve sociale për ta tunduar atë.

Ky mendim nganjëherë lind kur një grua dëshiron të provojë se sa serioze është zemra e një burri, transmeton lajmi.net. Ndoshta kjo është mënyra më e mirë për ta provuar atë.

Gënjen për ta bërë atë xheloz.

Ndoshta ju keni thënë një herë, “Oh, ish-i dashuri është çmendur për mua duke thirrur dje dhe duke u lutur të kthehem me të”. Ju dëshironi ta bëni atë xheloz, sepse kjo do të thotë që ai është akoma i dashuruar me ju. Ju vetëm do ta zemëroni atë.

Edoni i shokuar teksa Lugati i tregon diçka për Artanin

Të tjera