Lajme

Sejdiu: Agim Veliu nuk është dashur që të shkarkohet

Sejdiu: Agim Veliu nuk është dashur që të shkarkohet
21:31 | 13 Tetor 2020

Ish-Presidenti i parë i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka komentuar shpërbërjen e koalicionit për bashkëqeverisje në mes të LDK-së dhe VV-së në mars të këtij viti, raporton Front Online.

Atë kohë, shkarkimi i Agim Veliut nga poziuta e ministrit të punëve të brendshme u bë shkas që LDK-ja të dal nga koalicioni qeverisës.

“Agim Veliu nuk është dashur të shkarkohet pa marrëveshje. VV u ngut me shkarkimin, por në anën tjetër edhe LDK mezi priste që të ndodhte kjo që të bëhet si shkas për të dalë nga koalicioni”, ka thënë Sejdiu në T7. /Front Online

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera