×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Së paku 23 të vdekur nga fundosja e një trageti në Bangladesh

  FrontOnline
  29 Qershor 2020

  Të paktën 23 persona kanë vdekur në Bangladesh pasi trageti me të cilin po lundronin u përplas në një pengesë dhe u fundos, bënë të ditur zyrtarët e këtij shteti.

  Trageti i fundosur ishte duke i bartur rreth 50 persona kur u fundos në lumin Buriganga, që rrjedh nëpër pjesën jugperëndimore të kryeqytetit Daka, njoftoi një zyrtar i zjarrfikësve.

  Ai gjithashtu bëri të ditur se në mesin e viktimave janë gjashtë gra dhe tre fëmijë, shkruan “Reuters”, transmeton Gazeta Express.

  Disa persona që ndodheshin në traget arritën të notonin deri në breg të lumit, por disa të tjerë janë ende të zhdukur.

  Zyrtari i zjarrfikësve tha se deri më tani janë nxjerrë 23 trupa të pajetë dhe se autoritetet janë duke i kërkuar personat e zhdukur.

  Qindra njerëz vdesin çdo vit në aksidente me traget në Bangladesh, shtet që shtrihet nën lartësi të vogël mbidetare dhe që ka rrjet të shpeshtë të lumenjve. Sidoqoftë, në këtë vend shpesh nuk respektohen standardet e sigurisë gjatë lundrimit.

  NimiTV, dhurata ideale e fundvitit
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Blegtoria po shuhet. Vetëm vitin e fundit, numri i gjedhëve është pakësuar me 35 mijë. Nga 298 mijë lopë apo mëshqerra, të...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Autoritetet greke kanë arrestuar 13 persona pasi fishekzjarret e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Holanda po investon më shumë se 420 milionë dollarë për të prodhuar automjete luftarake të dizajnuara nga Suedia për Ukrainën. Sipas portalit...
  Të tjera
  Vip22 Qershor 2024
  Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e ka ndihmuar...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Sport22 Qershor 2024
  Ish futbollisti i njohur gjerman, Mario Basler, ka thënë fjalë të mëdha për Granit Xhakën para ndeshjes mes Zvicrës dhe Gjermanisë. Basler...
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores mbresëlënëse 3:0 ndaj Turqisë në Dortmund, trajneri i Portugalisë, Roberto Martínez, shprehu kënaqësinë e tij për paraqitjen e skuadrës dhe...
  Sport22 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord historik në Euro 2024 teksa me asistimin e bërë në golin e tretë të Portugalisë ndaj...
  Lajme22 Qershor 2024
  Gjenerali amerikan në pension, Wesley Clark, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do shkojë në takim në selinë e LDK-së ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.