×
Opinione26 Dhjetor 2023
Nga: Mero Baze Ka diçka të pazakontë në gjithë mënyrën se si Berisha po e pret vendimin e Gjykatës për arrest me...
Opinione24 Dhjetor 2023
Nga: Paul Rogers-The Guardian Deri në kohët e fundit, narrativa e luftës në Gazë në masë të madhe ka qenë e kontrolluar...
Opinione21 Dhjetor 2023
Nga: Alan West, lord, admiral i pensionuar / The Telegraph Rreth 12 për qind e tregtisë globale kalon përmes Detit të Kuq....
Opinione20 Dhjetor 2023
Nga Rubrika
Opinione17 Dhjetor 2023
Shkruan: Thomas Fazi/Unherd Që nga fillimi i pushtimit të Ukrainës nga Rusia, publikut perëndimor i është shitur historia e një fronti ukrainas...
Opinione14 Dhjetor 2023
Burimi: The Guardian (titulli origjinal: War or peace? Dictatorship or democracy? Europe’s future is on the linë) Gjatë këtij viti kam qenë...
Opinione12 Dhjetor 2023
Nga: Jonathan Freedland / The Guardian Kur do të marrë fund? Disa e shtrojnë këtë pyetje të dëshpëruar, duke dashur t’ju jepet...
Opinione11 Dhjetor 2023
Shkruan: Afrim Kasolli Ka kohë që eksponentë të partisë në pushtet në Kosovë, herë në forma të hapura e herë të sofistikuara,...
Opinione10 Dhjetor 2023
Nga Ben Andoni Përveç ndeshjeve të ashtuquajtura derby (kuptimi primar në anglisht është për ndeshjet e ekipeve të së njëjtit qytet), tashmë...
Opinione07 Dhjetor 2023
Shkruan: Blerim Canaj Edhe sot kur krimi është shndërruar në pandemi, këtu në Kosovë po ndodhë një derogacion ndaj kulturës dhe traditës...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.