×
Lajme06 Dhjetor 2023
Në media është raportuar të martën se serbët në komunat veriore kanë dorëzuar te kryesuesit e kuvendeve komunale kërkesë për inicim të...
Lajme06 Dhjetor 2023
Emisari special i Bashkimit Evropian për Dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajcak, ka treguar se është takuar me anëtarët e Bundestagut...
Lajme06 Dhjetor 2023
Tre të dyshuarit për vrasjen e Liridona Ademajt janë transferuar në Burgun e Sigurisë së Lartë në Dyz. Nga Shërbimi Korrektues i...
Nga Rubrika
Lajme06 Dhjetor 2023
Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Millosh Vuçeviq tha se nuk pret që iniciativa qytetare për zëvendësimin e kryetarëve të komunave në katër...
Lajme06 Dhjetor 2023
Koordinatori për Financa në Kabinetin e Qeverisjes së Mirë të PDK-së, Arben Mustafa, e ka vlerësuar si të vonë vendimin e qeverisë...
Lajme06 Dhjetor 2023
Komunat deri më 8 dhjetor kanë afat për të vendosur lidhur me faljen e tatimit në pronë deri në vlerën prej 100...
Lajme06 Dhjetor 2023
Partia Socialdemokrate ka njoftuar se sot në orën 15:00 do të mbajë një aksion simbolik në lidhje me dështimin në PISA. Aksioni...
Lajme06 Dhjetor 2023
Mbrëmë në Prishtinë është mbajtur një protestë për të kërkuar drejtësi për Liridonën. Lidhur me këtë protestë ka folur Leonard Ademaj, vëllai...
Lajme06 Dhjetor 2023
Ish-zëvendësndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Jim Townsend,ka folur për sigurinë në Rajonin e Ballkanit Perëndimor dhe për atë se a mund të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.