×
Lajme26 Shtator 2023
Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, është takuar sot me ambasadorët e shteteve të QUINT-it pasi një grup terrorist serb ka sulmuar Kosovën,...
Lajme26 Shtator 2023
Mbahet sot në Tiranë takmi i ministrave të ekonomisë nga BE dhe rajoni në kuadër të procesit të Berlinit, me pjesëmarrjen e...
Lajme26 Shtator 2023
Ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, Antonio Tajani ka reaguar pas sulmeve të së dielës në Banjskë ku u vra një...
Nga Rubrika
Kronika26 Shtator 2023
Policia e Rajonit të Prishtinës, respektivisht hetuesit e stacionit  policor, Veriu dje kanë sekuestruar  katër armë zjarri, tri nga të cilat personat...
Lajme26 Shtator 2023
Deputeti i VV-së, Halil Thaçi thotë se nga sot Lista Serbe duhet të shpallet organizatë terroriste. Thaçi përmes një shkrimi në “Facebook”...
Lajme26 Shtator 2023
Ka dështuar që të mbahet Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, në të cilën është paraparë që të raportoj ministri i...
Lajme26 Shtator 2023
Eksperti i çështjeve ushtarake dhe të sigurisë, Ramadan Qehaja ka thënë se ekziston mundësia e eskalimit të serishëm të situatës në veri...
Lajme26 Shtator 2023
Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, ka përfunduar seanca dëgjimore ndaj dy të dyshuarve për sulmin terrorist në Banjskë. Në këtë seancë, është...
Lajme26 Shtator 2023
Në kabinetin e Ministrit Hajrulla Çeku, është nënshkruar memorandumi i bashkëpunimit për Lokalitetin Arkeologjik të Dresnikut, ndërmjet Ministrisë së Kulturës dhe Ambasadës...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.