×
Front TV17 Qershor 2020
Pas takimit që pati me të dërguarin e posacëm të BE-së, për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosav Lajçak, kryetari i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj,tha...
Front TV16 Qershor 2020
Ish-qeveria “Kurti”, vazhdimisht është akuzuar nga oponentët politik për prishje të raporteve me SHBA-në. Ambasadori i parë i Kosovës në këtë shtet,...
Front TV16 Qershor 2020
27 qershori i këtij viti do të jetë data e rifillimit të dialogut ndërmjet të Kosovës dhe Serbisë. Shtëpia e Bardhë do...
Nga Rubrika
Front TV16 Qershor 2020
Anëtari i Kryesisë PDK-së, mjekut Ilir Kurtishi ka alarmuar se qeveria aktuale e kryeministtit Avdullah Hoti është duke vazhduar gabimet e ish-qeverisë...
Ekonomi15 Qershor 2020
Ish-kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, për Front Online që pandemia Covid-19, ka ndikuar negativisht në ekonominë e vendit. “Në...
Ekonomi15 Qershor 2020
Ish-kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, për Front Online ka thënë që kjo është një ndër dy metodat, që mundësojnë...
Ekonomi15 Qershor 2020
Pas deklaratave të ministres së Financave, Hykmete Bajramit, e cila tha se Qeveria është duke diskutuar me Trustin Pensional që të lejohet...
Ekonomi15 Qershor 2020
Fatmir Rexhepi, anëtar i Komisionit për Buxhet dhe Transfere, për Front Online, ka thënë që janë në pritje të dërgimit të këtij amendamenti...
Ekonomi15 Qershor 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, javën e kaluar konfirmoi se Qeveria e Kosovës është duke u konsultuar me Trustin Pensional të Kosovës,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.