Lajme

Rrebeshe shiu në Vushtrri

Rrebeshe shiu në Vushtrri
23:46 | 31 Korrik 2021

Pas temperaturave të larta që kanë mbizotëruar në vendin tonë tash e disa ditë, pasditen e së shtunës disa qytete janë freskuar nga reshjet e shiut.

Meteo Ballkan ka publikuar disa video ku shihet se reshje shiu ka pasur në Vushtrri ku ka pasur edhe vetëtima të shumta.

Masat e nxehta të ajrit të ardhura nga Afrika Veriore do të mbeten të qëndrueshme edhe për ditët vijuese, duke krijuar mot shumë të nxehtë dhe me vapë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 36-38 gradë Celsius.

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera