[wp-story]

Bota/Rajoni

Richard Grenell sulmon CNN-in: Më të rëndësishme janë dushet se sa Nobeli për Trumpin

Richard Grenell sulmon CNN-in: Më të rëndësishme janë dushet se sa Nobeli për Trumpin
08:48 | 12 Shtator 2020

I dërguari special i Shtëpisë së Bardhë për negociatat midis Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, kritikoi rrjetin kabllor televiziv CNN.

Kritikat i bëri sepse, sipas tij, mediumi nuk raportoi mjaftueshëm që presidenti i SHBA-së, Donald Trump, u nominua për Çmimin Nobel për Paqe shkaku i marrëveshjes midis Beogradit dhe Prishtinës.

“Nominimi i Donald Trump për Çmimin Nobel të Paqes shkaku i marrëveshjes Kosovë-Serbi nuk është në faqen e parë të CNN-it. Por kjo është arsyeja pse ata kanë kokat më të mira për dushin e vitit 2020”, shkroi Grenell në llogarinë persona të Twitterit dhe publikoi një “screenshot” që tregon CNN-in lajme rreth dusheve.


Ai arriti në përfundimin se CNN-ja nuk është një shtëpi e lajmeve, por një grup interesi.

Më herët, Grenell mirëpriti nominimin e dytë të Trumpit për Çmimin Nobel të Paqes dhe kësaj here Prishina dhe Beogradi u nominuan për atë çmim prestigjioz.

Në Twitter, Grenell ndau një letër nga deputeti suedez, Magnus Jakobsen, i cili nisi iniciativën për dhënien e Çmimit Nobel për Paqe nënshkruesve të marrëveshjes së Uashingtonit

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera