×
 • Lajme
 • Lajme

  Reduktohen shërbimet shëndetësore në ORL

  FrontOnline
  27 Shtator 2020

  Për shkak të pandemisë, edhe në Klinikën e ORL-së janë reduktuar shërbimet shëndetësore.

  Drejtori Thaçi ka treguar se kanë respektuar urdhëresat e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, andaj edhe është bërë reduktimi i punëtorëve dhe i shërbimeve shëndetësore.

  Sipas tij, shërbimet emergjente nuk janë ndalur në asnjë moment.

  “Ne sikur edhe institucionet tjera, kemi respektuar urdhëresat e Institutit të Shëndetit Publik dhe Ministrisë së Shëndetësisë -së. Që nënkupton reduktim të punëtorëve, reduktim të punës operative, përfshirë mbylljen e ambulancave specialistike”, ka thënë ai për Front Online..

  Thaçi ka treguar se secili pacient që kërkon trajtim në këtë klinikë duhet edhe të testohet për virusin Covid.

  Ndërsa sipas tij, 20 punëtorë shëndetësor nga kjo klinikë janë infektuar me këtë virus.

  Nga 75 punëtorë që ka klinika e ORL-së, 20 kanë qenë të infektuar të cilët natyrisht ju kanë qëndruar urdhëresave dhe rekomandimeve të instituti Kombëtar të Shëndetit Publik, duke u izoluar dhe duke u trajtuar”, ka thënë ai./Front Online/

  Getinjo kërkon të largohet nga shtëpia e Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme21 Prill 2024
  Nënkryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku ka njoftuar vdekjen e bashkëluftëtarit Ali Hoti. Lushtaku ka është shprehur se ai ishte njëri prej luftëtarëve...
  Lajme21 Prill 2024
  Prindon Sadriu, bashkëshorti i presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për përgatitje për përballjen e nesërme mes Osmanit dhe presidentit...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Të tjera
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Pas Vrapçishtit dhe takimit me banorët e malësisë së Tetovës, Fronti Evropian, tubimin qëndror sonte e ka mbajtur në Shkup në Sheshin...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Vip21 Prill 2024
  Xhuli dhe Blero janë dy personazhe të njohura në vendin tonë. Të dy përjetuan një aventurë të njejtë, rrugëtimin në “Big Brother”....
  Vip21 Prill 2024
  Ledjona Xheladinaj, gazetarja që ishte një prej protagonisteve në këtë edicion të tretë të Big Brother VIP, ishte e ftuar pasditen e...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Imami Ahmed Kalaja deklaroi sot se ka një familje të madhe. Kalaja tha se është baba i 10 fëmijëve. Imami tha se...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.