Bota/Rajoni

Protesta të dhunshme në Francë, një person humb krahun

Protesta të dhunshme në Francë, një person humb krahun
14:44 | 19 Qershor 2021

Përleshje të ashpra shpërthyen midis anëtarëve të partisë dhe policisë të cilët u përpoqën të parandalonin që një festë e paligjshme të zhvillohej në Francën veriperëndimore, duke rezultuar në disa lëndime, përfshirë një të ri që humbi krahun.

Orët e dhunës shpërthyen pasi rreth 1,500 njerëz kundërshtuan masat epidemiologjike, e cila ndalon ahengjet në mbrëmje në qytetin e vogël Redon në Brittany.

Rreth 400 oficerë policie morën pjesë në shpërndarjen e protestuesve, raporton euronews.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera