×
 • Lajme
 • Lajme

  Problemi me qentë endacak, Qeveria premton zgjidhje

  FrontOnline
  29 Korrik 2020

  Zëvendëskryeministri i parë, Besnik Tahiri ka bërë të ditur se është takuar sot me përfaqësuesit e Fondacionit për të Drejtat e Kafshëve, Elza Ramadanin, Arif Aliun dhe avokatin Fis Murati.

  Tahiri ka shkruar në Facebook se së bashku kanë biseduar për mundësitë e gjetjes së një zgjidhje afatgjate të problemit me qentë endacak në Republikën e Kosovës.

  “ Ky problem vazhdon të mbetet sfidë në vendin tonë tash e një kohë të gjatë. Në këtë takim u dakorduam që të mërkurën, me 5 gusht 2020 në ora 14:00 të kemi një takim pune edhe me personat përgjegjës për tu dalorduar për hapat konkret. U zotova se do të thellojmë bashkëpunimin tonë në drejtim të gjetjes së zgjidhjeve adekuate dhe të qëndrueshme për trajtimin e qenve endacak në Republikën e Kosovës”, ka thënë ai.

  Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj
  Nga Rubrika
  Lajme18 Prill 2024
  Është mbajtur ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në fjalimin e tij...
  Lajme18 Prill 2024
  Një person i dyshuar është arrestuar në lidhje me rastin e vdekjes së 23-vjeçares nga Ukraina, Olena Kozii. Ai është ndaluar për...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti i ka ftuar ministrat në një mbledhje të Qeverisë. Mbledhja është caktuar të mbahet të orën 10:30, bëri të...
  Të tjera
  Lajme18 Prill 2024
  Kryetari i komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka bërë të ditur se komuna që ai udhëheq ka vendosur që për herë të...
  Kronika18 Prill 2024
  Një person është arrestuar në Podujevë pasi që i njëjti pas një zënke që kishte pasur me viktimën mashkull kosovare, dyshohet se...
  Kronika18 Prill 2024
  Në orët e para të ditës së sotme është dëgjuar një shpërthim në pjesën veriore të vendit, ku dyshohet se është hedhur...
  Kronika18 Prill 2024
  Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin Babush, i cili po drejtonte veturën me afat...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Policia e Korçës ka bërë të ditur se një person është gjetur i pajetë mëngjesin e së enjtes në Drenovë të Korçës....
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Bashkimi Evropian është pajtuar për të shtuar sanksionet mbi prodhuesit iranianë të dronëve dhe raketave. Lëvizja pritet që të pasojë pas sulmit...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.