Lajme

Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot
08:09 | 07 Korrik 2020

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se pas fillimit të javës me mot jostabil, vranësira, rreze dielli por edhe reshje shiu të shoqëruara me shkarkime rrufesh, kjo situatë e motit do të stabilizohet nga dita e mërkurë.

IHK njofton se nga e mërkura do të ketë mot stabil dhe relativisht të nxehtë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-30 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi, shpejtësia e së cilës në Dukagjin mund të arrijë deri 14 m/s, ndërsa në rrafshin e Kosovës, shpejtësia e erës mund të arrijë deri 9 m/s.

Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi

Të tjera