×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Pandemia COVID-19 goditi industrinë ajrore

  FrontOnline
  27 Qershor 2020

  Kriza e koronavirusit që limitoi në maksimum trafikun ajror global që nga marsi ka vënë disa kompani në vështirësi, ndërsa shumë kompani që patën humbje rekord u mbështetën te ndihmat qeveritare për t’i mbijetuar kolapsit.

  Pandemia COVID-19 paralizoi udhëtimet ajrore duke çuar në një numër të madh anulimesh të fluturimeve në të gjithë botën, teksa të gjitha shtetet filluan të zbatojnë masa të rrepta bllokimi. Deri në prill, kapaciteti ndërkombëtar i ulëseve kishte rënë më gati 80% nga një vit më parë, pasi gjysma e aeroplanëve janë pushim.

  Por, me rihapjen e shteteve, pavarësisht rasteve në rritje në disa prej tyre, industria ajrore kërkon të rikthehet me kapacitet të plotë, gjithmonë duke zbatuar masat rigoroze për frenimin e përhapjes së koronavirusit

  Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni17 Prill 2024
  Serbia është cilësuar si kërcënim kryesor në tri vende të Ballkanit Perëndimor sipas qytetarëve të tyre. Ky përfundim është nxjerrë nga anketa...
  Bota/Rajoni17 Prill 2024
  Shqipëria nuk është më pjesë e vendeve nën monitorim nga Këshilli i Evropës. Ky është vendimi i marrë sot nga Asambleja Parlamentare...
  Bota/Rajoni17 Prill 2024
  Top Channel ka siguruar zbardhjen e vendimit të arsyetuar të Gjykatës së Posaçme, lidhur me skandalin e videos seksuale në zyrën e...
  Të tjera
  Bota/Rajoni17 Prill 2024
  Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka deklaruar se 14 shqiptarë të rinj nga Bunajovci, janë ndaluar në pikën kufitare...
  Sport17 Prill 2024
  Real Madridi ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Manchester Cityt. Ishte Rodrygo i cili shënoi në minutën e 12-të të ndeshjes....
  Kronika17 Prill 2024
  Një person është arrestuar lidhur me rastin tragjik të vdekjes së 23-vjeçares ukrainase, Olena Kozii në autostradën “Arbën Xhaferi”, në muajin shkurt....
  Lajme17 Prill 2024
  Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se dhjetë (10) pjesëtarë të Policisë së Kosovës janë në mesin e të ndaluarve nga...
  Vip17 Prill 2024
  Ndonëse është munduar të jetë sa më hermetik për jetën e tij private, Liam sot ka “hapur zemrën” dhe ka treguar për...
  Sport17 Prill 2024
  Tashmë sezoni në Superligën e Kosovës në basketboll ka hyrë në fazën më të nxehtë të saj. Trepça, Peja, Ylli janë skuadrat...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.