Lajme

Orlando dhe ekipet operacionale festojnë suksesin e kapjes së 400 kg kokainë

Orlando dhe ekipet operacionale festojnë suksesin e kapjes së 400 kg kokainë
11:53 | 18 Maj 2021

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando është shprehur krenar për bashkëpunimin efektiv në mes Kosovës, Italisë dhe partnerëve të vendeve tjera, në luftimin e krimit.

Orlando ka shkruar në Twitter se sot kanë festuar suksesin e madh të kapjes së 400 kg kokainë.

“Italia, Kosova, Policia e Shqipërisë, Guardia di Finanza dhe Policia italiane kryen operacionin më të madh kundër drogës në Kosovë, duke kapur 400 kg kokainë. Sot, festuam këtë sukses të madh ndërkontinental me ministrin, Xhelal Sveçla dhe ekipet operacionale. Jam krenar për bashkëpunimin tonë efektiv kundër krimit”, ka shkruar ai.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera