×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  OBSH thotë se brenda javës së ardhshme numri i rasteve me coronavirus, mund të arrijë deri në 10 milionë

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), thotë se pret që numri i rasteve të COVID-19 të arrijë në 10 milionë brenda javës tjetër.

  “Më shumë se 9.1 milionë raste dhe 470 mijë të vdekur u raportuan deri më tani”, tha kreu i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus.

  “Në muajin e parë të këtij shpërthimi u raportuan më pak se 10 mijë raste, ndërsa në muajin e fundit u konfirmuan pothuajse katër milionë njerëz të infektuar”, u shpreh ai.

  “Kam frikë se numri i rasteve mund të arrijë deri në 10 milionë brenda javës së ardhshme”, potencoi Ghebreyesus.

  Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, kreu i OBSH-së thotë ndër tjerash se vendi duhet të jetë në gjendje gatishmërie për “mposhtjen” e transmetimit të coronavirusit.

  Artani: Stresi e Andi u gëzuan për ndarjen e Julit, s’duhet t’iu gëzohesh fatkeqësive të të tjerëve (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Blegtoria po shuhet. Vetëm vitin e fundit, numri i gjedhëve është pakësuar me 35 mijë. Nga 298 mijë lopë apo mëshqerra, të...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Autoritetet greke kanë arrestuar 13 persona pasi fishekzjarret e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Holanda po investon më shumë se 420 milionë dollarë për të prodhuar automjete luftarake të dizajnuara nga Suedia për Ukrainën. Sipas portalit...
  Të tjera
  Vip22 Qershor 2024
  Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e ka ndihmuar...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Sport22 Qershor 2024
  Ish futbollisti i njohur gjerman, Mario Basler, ka thënë fjalë të mëdha për Granit Xhakën para ndeshjes mes Zvicrës dhe Gjermanisë. Basler...
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores mbresëlënëse 3:0 ndaj Turqisë në Dortmund, trajneri i Portugalisë, Roberto Martínez, shprehu kënaqësinë e tij për paraqitjen e skuadrës dhe...
  Sport22 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord historik në Euro 2024 teksa me asistimin e bërë në golin e tretë të Portugalisë ndaj...
  Lajme22 Qershor 2024
  Gjenerali amerikan në pension, Wesley Clark, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do shkojë në takim në selinë e LDK-së ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.