×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  OBSH: Dyfishim i rasteve me Covid-19 në rrafshin global në 6 javë

  FrontOnline
  27 Korrik 2020

  Të paktën 16 milionë raste me Covid-19 në të gjithë botën janë raportuar në OBSH dhe mbi 640 000 vdekje.

  Ndërkohë, pandemia vazhdon të përshpejtohet.

  ”Në 6 javët e kaluara, numri i përgjithshëm i rasteve pothuajse është dyfishuar”, deklaroi sot drejtori i përgjithshëm i OBSH-së Tedros Adhanom Ghebreyesus në konferencën e rregullt për shtyp për koronavirusin e ri.

  ”E enjtja e ardhshme shënon edhe gjashtëmujorin nga shpallja e urgjencës globale shëndetësore”, shtoi ai.

  “Kjo është hera e gjashtë që një emergjencë globale shëndetësore është deklaruar në bazë të rregulloreve ndërkombëtare të shëndetit dhe është më seriozja”, theksoi Ghebreyesus.

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Trupi i një 65-vjeçari, që u raportua se rrëshqiti në lumin Buna teksa peshkonte para dy muajve, është gjetur i pajetë. Në...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenbeg deklaroi se aleanca ushtarake ka ofruar mbështetje të paprecedentë për Kievin, nuk ka asnjë plan...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Zelanda e Re do të shfuqizojë ligjin e parë në botë që ndalon pirjen e duhanit për brezat e ardhshëm të martën,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Trupi i një 65-vjeçari, që u raportua se rrëshqiti në lumin Buna teksa peshkonte para dy muajve, është gjetur i pajetë. Në...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenbeg deklaroi se aleanca ushtarake ka ofruar mbështetje të paprecedentë për Kievin, nuk ka asnjë plan...
  Vip27 Shkurt 2024
  Mikela Pupa e ftuar në rubrikën e E Diell, “Mos i bjer me top” ka folur për të dashurin e saj aktual....
  Lajme27 Shkurt 2024
  Oficerët doganorë kanë parandaluar tentim-kontrabandimin e pajisjeve elektronike në Vermicë. Sipas një komunikate për media, pas ndalimit të një autobusi, personi përgjegjës...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka pritur në takim Drejtorin Ekzekutiv të Institutit të Krimeve të Kryera gjatë Luftës në...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist ka bërë thirrje që nesër (e mërkure) të protestohet kundër vendimit të Apelit për kthimin në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.