×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  OBSH do të dërgojë një ekip në Kinë për të hetuar origjinën e Covid-19

  FrontOnline
  30 Qershor 2020

  Organizata Botërore e Shëndetit do të dërgojë një ekip në Kinë për të hetuar sesi filloi pandemia, tha drejtori i përgjithshëm i OBSH-së Tedros Adhanom Ghebreyesus gjatë një konferencë të hënën, shkruan The Guardian.

  “Zbulimi i burimit të virusit është shumë i rëndësishëm,” tha Tedros. “Ne mund ta analizojmë më mirë virusin nëse dimë gjithçka rreth tij, duke përfshirë mënyrën se si u përhap”.

  “Ne do të dërgojmë një ekip javën tjetër në Kinë për të hulumtuar në lidhje me virusin,” tha ai.

  Shkencëtarët besojnë se virusi kaloi nga kafshët te njerëzit, nga një treg i gjësë së gjallë në Wuhan.

  The Victor vjen me këngë të re “Got U”
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Me kërkesë të prokurorisë së Shkodrës gjykata e këtij qyteti ka vendosur sekuestro ndaj pasurive dhe bizneseve të shtetasit Ago Gjolaj. Në...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, gjatë vizitës në Hagë zhvilloi një takim edhe me drejtorin e përgjithshëm të...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministrat e Jashtëm të G7-së po takohen për të diskutuar luftërat në Lindjen e Mesme dhe Ukrainën në ishullin italian të Capri....
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministrat e Jashtëm të G7-së po takohen për të diskutuar luftërat në Lindjen e Mesme dhe Ukrainën në ishullin italian të Capri....
  Lajme18 Prill 2024
  Komuna e Lipjanit, ka mbajtur akademi përkujtimore me rastin e 25-vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve të kësaj komune, me ç’rast...
  Sport18 Prill 2024
  Andriy Lunin dikur ishte portieri i tretë i Real Madridit. Por, ukrainasi punoi fort dhe nuk u dorëzua asnjëherë për të arritur...
  Sport18 Prill 2024
  Falë paraqitjeve tejet të mira nën drejtimin e skuadrës së Romës, drejtuesit e klubit kanë vendosur ta mbajnë edhe më gjatë trajnerin...
  Vip18 Prill 2024
  Mesazhe të bukura dhe pozitive nga fansat,kanë lumturuar sot banorët e BBVIP. Heidi ishte një prej tyre. Njëri prej fansave të saj,...
  Lajme18 Prill 2024
  Qeveria e Kosovës në mbledhje të mbajtur të enjten ka miratuar Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes së Kredisë në mes të Republikës...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.