Lajme

Ngjarjet që priten të ndodhin gjatë ditës së nesërme

Ngjarjet që priten të ndodhin gjatë ditës së nesërme
00:09 | 22 Qershor 2020

Gjatë ditë së nesërme pritet të mbahet protestë e auto-shkollave. (Nisja nga Fakulteti Teknik në drejtim të Ministrisë së Infrastrukturës, ish-pallati i Rilindjes, ora 10.00-12.00).

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani viziton Komunën e Obiliqit, ku së bashku me kryetarin e kësaj komune Xhafer Gashi, do të zhvillojnë një takim me qytetarët dhe të rinjtë për sfidat lidhur me mjedisin. (Palestra Sportive “Adem Jashari”, Obiliq, ora 11:00).

Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport takim me përfaqësues të Bartësve Privatë të Arsimit të Lartë. (Kuvendi i Kosovës, N-204, ora 11:00).

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione takim me përfaqësuesit e Komitetit të Grave të Verbra të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, C-301, ora 11:00. Për shkak të situatës pandemike, takimi është i mbyllur për mediat).

Partia Demokratike e Kosovë, dega në Mitrovicë, mban konferencë për media me temën ‘Shkeljet e publikuara nga Zyra Kosovare e Auditimit për Komunën e Mitrovicës’. (Selia e degës së PDK-së në Mitrovicë, ora 12:00).

Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan

Të tjera