×
 • Lajme
 • Lajme

  Ngjarjet që priten të ndodhin gjatë ditës së nesërme

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Gjatë ditë së nesërme pritet të mbahet protestë e auto-shkollave. (Nisja nga Fakulteti Teknik në drejtim të Ministrisë së Infrastrukturës, ish-pallati i Rilindjes, ora 10.00-12.00).

  Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani viziton Komunën e Obiliqit, ku së bashku me kryetarin e kësaj komune Xhafer Gashi, do të zhvillojnë një takim me qytetarët dhe të rinjtë për sfidat lidhur me mjedisin. (Palestra Sportive “Adem Jashari”, Obiliq, ora 11:00).

  Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport takim me përfaqësues të Bartësve Privatë të Arsimit të Lartë. (Kuvendi i Kosovës, N-204, ora 11:00).

  Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione takim me përfaqësuesit e Komitetit të Grave të Verbra të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, C-301, ora 11:00. Për shkak të situatës pandemike, takimi është i mbyllur për mediat).

  Partia Demokratike e Kosovë, dega në Mitrovicë, mban konferencë për media me temën ‘Shkeljet e publikuara nga Zyra Kosovare e Auditimit për Komunën e Mitrovicës’. (Selia e degës së PDK-së në Mitrovicë, ora 12:00).

  Sponsori gjeneral i PRINCE CAFFE Superligës, shpërblen mbretërit e basketbollit për edicionin 2022/23
  Nga Rubrika
  Lajme15 Korrik 2024
  Një top ofertë të pa parë deri më tash ka lansuar kompania numër një për turizëm në Kosovë Sharr Travel për në...
  Lajme15 Korrik 2024
  Kurti takohet me drejtoren e NDI, ZKM: Diskutuan për zhvillimet në vend dhe në botë Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka...
  Lajme15 Korrik 2024
  Agjencia për Informim dhe Privatësi, në kuadër të mbrojtjes së të dhënave personale të qytetarëve, përkatësisht mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për...
  Të tjera
  Lajme15 Korrik 2024
  Salla e Kuvendit të Kosovës është në rinovim e sipër ndërsa Shefi i Kabinitetit të Glauk Konjufcës, Ilir Kërçeli njoftoi se tashmë...
  Lajme15 Korrik 2024
  Gjykata Speciale ka njoftuar se në rastin gjyqësor Januzi dhe të tjerët, është marrë vendim për kalimin e dosjes së çështjes dhe...
  Sport15 Korrik 2024
  Lamine Yamal nuk do ta harrojë kurrë eksperiencën e jashtëzakonshme që e pati në Euro 2024. Super-talenti i Barcelonës ishte sensacion në...
  Lajme15 Korrik 2024
  Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti, i cili ka thënë se vrima nga e cila rridhte buxheti...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Pushimet në Jug këtë vit janë më të shtrenjta se asnjëherë. Vlora, Saranda dhe zonat përreth tyre po përballen me një rritje...
  Lajme15 Korrik 2024
  Ambasadorët e shteteve më të fuqishme në botë u bën bashkë të dielën në Klan Arena. Ata shkuan për të parë finalen...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.