×
Etiketë: ditës
Lajme28 Shtator 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka uruar komunitetin boshnjak me rastin e 28 shtatorit - ditës së këtij komuniteti në Kosovë. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se populli boshnjak e ka...
Lajme25 Shtator 2020
Konfirmohen 46 raste të reja me koronavirus gjatë 24-orëve të fundit në Kosovë. Kështu njoftoi ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, përmes një postimi në Facebook. “Nga testimet e bëra, në 24 orët e fundit, sërish...
Lajme25 Shtator 2020
Dy herë brenda ditës ka dështuar të votohet Projektligji për rimëkëmbje ekonomike. Ky projektligj ka dështuar të votohet në orët e paradites në vazhdimin e seancës në mungesë të kuorumit, pasi votuan vetëm 60 deputetë....
Lajme25 Shtator 2020
Ngjarjet e paralajmëruara për sot. Zyra e Koordinatorit për Zhvillim të Kombeve te Bashkuara në bashkëpunim me Kryesinë e Kuvendit rithemelojnë Këshillin SDG në Kuvendin e Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, oborri para hyrjes kryesore, ora...
Lajme24 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar edhe për   63  raste të reja me Coronavirus, brenda 24-orëve të fundit, raporton Front Online. "  Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Siç njoftojnë mediat ndërkombëtare, të martën më 22 shtator në Tver, është rrëzuar aeroplani luftarak rus Su-30. Aeroplani rus është goditur aksidentalisht gjatë ushtrimeve ushtarake, nga predhat e shkrepura nga aeroplani tjetër luftarak rus Su-35S....
Lajme23 Shtator 2020
IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për 62 raste të reja me Coronavirus brenda ditës në Kosovë, raporton Front Online. " Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me...
Lajme22 Shtator 2020
Me fillim nga ora 14:30 sot pritet të mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. Kështu është bërë e ditur nga Kuvendi i Kosovës, përmes një komunikate për medie, duke sqaruar tutje për secilën...
Lajme21 Shtator 2020
IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për  2 raste të vdekjes nga Coronavirusi, brenda 24-orëve të fundit, raporton Front Online. Njoftimi i plotë: 104 TË SHËRUAR DHE 79 RASTE ME COVID-19! Situata epidemiologjike me COVID-19 paraqitet stabile...
Lajme18 Shtator 2020
IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për 57   raste të reja me Coronavirus, brenda 24-orëve të fundit në Kosovë, raporton Front Online. "Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret...
Lajme17 Shtator 2020
IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për   raste të reja me Coronavirus, brenda 24-orëve të fundit në Kosovë, raporton Front Online. "Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private...
Lajme15 Shtator 2020
IKSHPK-ja ka njoftuar për  71    raste të reja me Coronavirus brenda ditës në Kosovë, raporton Front Online. " Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private...
Lajme15 Shtator 2020
Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes shqyrton kërkesën e Agjencisë për Informim dhe Privatësi dhe do të njoftohet nga përfaqësuesit e Sindikatës së Policisë së Kosovës mbi kërkesat e tyre. (Ndërtesa e Kuvendit, Salla...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.