×
 • Lajme
 • Lajme

  Ngjarjet e ditës së sotme

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Gjatë të së martës janë paraparë të zhvillohen këto ngjarje:

  Kuvendi i Kosovës vazhdon seancën plenare, ku në rend dite është ratifikimi i pesë marrëveshjeve ndërkombëtare. (Kuvendi i Kosovës, 10:00)

  Komiteti Olimpik i Kosovës shënon 23 qershorin – Ditën Olimpike, me ç’rast do të bëjë zbulimin e Rrathëve Olimpik para Shtëpisë së Sportit. (Ora 10.50)

  Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti raporton në Kuvendin e Kosovës lidhur me dialogun Kosovë-Serbi. (Kuvendi i Kosovës, ora 11.00)

  Ministria e Punëve të Brendshme shënon Ditën Ndërkombëtare për Shërbyesit Civilë. (Instituti i Kosovës për Administratë Publike, përballë Pallatit të Drejtësisë, ora 11:00)

  Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) publikon raportin “Lufta për statistikat e korrupsionit”. (Hotel “Sirius” Prishtinë, ora 11.00)

  Nën organizimin e Sindikatës së Pavarur të sektorit privat të Kosovës, kompanitë e Radio-Taksive do të protestojnë para Komunës së Prishtinës. (Ora 11:00-12:00)

  Kryetari i Komunës së Gjakovës Ardian Gjini pret në takim ministrin e Infrastrukturës Arban Abrashi. (Kabineti i kryetarit, objekti i Komunës, ora 12:00)

  Komiteti Olimpik i Kosovës shënon 23 qershorin – Ditën Olimpike, me ç’rast do të bëjë mbjelljen e 20 deri 30 drunjve ku secila federatë dhe sportistë elitarë, do të kenë mundësinë ta mbjellin një dru me emrin e tij/saj. (Kampusi i Universitetit të Prishtinës, ora 14:00)

  Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) mban mbledhjen e radhës përmes aplikacionit ZOOM. (KGJK, ora 14.30).

  Importuesi nga SHBA-ja: Devolli Corporation me standarde amerikane
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Ata që ranë për çlirim, tani përkujtohen në mënyra të ndryshme. Një prej tyre është edhe dhurimi i gjakut, siç veprohet tash...
  Lajme25 Maj 2024
  Letra drejtuar liderëve të partive parlamentare nga ana e kreut të PDK-së, Memli Krasniqi po vlerësohet si test i gatishmërisë së partive...
  Lajme25 Maj 2024
  E përditshmja amerikane, “The New York Times”, ka publikuar një artikull të gjatë për Richard Grenellin. Gazeta ka biseduar me 40 persona,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Të paktën dy persona janë vrarë pasi një dyqan i mbushur me njerëz në qytetin ukrainas të Kharkiv u godit nga sulmet...
  Lajme25 Maj 2024
  Me një organizim nga PDK-ja, sot në Finlandë, u themelua Këshilli për Organizimin e Kuvendit të partisë atje. Ky këshill prej 24...
  Lajme25 Maj 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në kuadër të vizitës zyrtare në Uashington D.C mbajti një ligjëratë...
  Lajme25 Maj 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se me ftesë të Federatës së Çiklizmit të Kosovës dhe grupit...
  Sport25 Maj 2024
  Është mbyllur xhiro e fundit e Superligës së Kosovës në futboll, ku Ballkani e ka mposhtur Prishtinën, ndërsa Gjilani e ka siguruar...
  Vip25 Maj 2024
  Nora Istrefi dhe Robert Berisha kanë vite që janë ndarë. Por se si qëndron raporti i tyre në ditët e sotme, e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.