Bota/Rajoni

Ngjarje e rëndë në kantierin e ndërtimit, rëzohet vinçi, 1 i vdekur dhe 4 të plagosur

Ngjarje e rëndë në kantierin e ndërtimit, rëzohet vinçi, 1 i vdekur dhe 4 të plagosur
10:29 | 09 Korrik 2020

Një person mbeti i vrarë ndërsa 4 të tjerë të plagosur pasi një vinçu rrëzua në një kantier ndërtimi në Londër ditën e sotme (8 korrik).

Vinçi rreth 20 metra i lartë u rrëzua në kantierin, Boë në East London ku po bëheshin punime për ndërtimin e një blloku pallatesh.

Dy persona u plagosën rëndë në kokë dhe u dërguan menjëherë në spital, ndërkohë që dy persona të tjerë morën ndihmë të menjëhershme në kantier.

Fatkeqësisht një person ndërroi jetë i si pasojë e plagëve të marra.

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera