Lajme

Në QKUK për 3 muaj u realizuan 5 mijë e 664 analiza mikrobiologjike

Në QKUK për 3 muaj u realizuan 5 mijë e 664 analiza mikrobiologjike
15:52 | 16 Maj 2022

Në Shërbimin e Mikrobiologjisë Klinike të QKUK-së, për 3 muaj janë realizuar 5 mijë e 664 analiza mikrobiologjike.

Kështu ka njoftuar Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, sipas së cilit nga to, 1 mijë e 806 mostra ishin të Traktit Urogjenital, 934 të Traktit Respirator dhe 511 të Traktit Gastrointestinal.

“Nga janari deri në mars u kryen edhe 1 mijë e 555 teste për infeksione spitalore, 196 teste imunokromatografike dhe 662 teste aerologjike”, thuhet në njofitm.

Njoftimi i plotë:

Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan

Të tjera