Sport

Në Istog luhen ndeshjet gjysmëfinale dhe finale të Kupës së Kosovës

Në Istog luhen ndeshjet gjysmëfinale dhe finale të Kupës së Kosovës
12:17 | 18 Maj 2021

Në palestrën e qytetit në Istog do të luhen ndeshjet gjysmëfinale dhe finale të Kupës së Kosovës në të dy konkurrencat.

Orari i ndeshjeve tashmë është përcaktuar, përcjell FrontOnline.

Të premten janë gjysmëfinalet. Nga ora 13:00 takohen hendbollistet e Ferizajt dhe Prishtinës.

Gjysmëfinalja e parë e hendbollistëve në mes të Prishtinës e Kastriotit është nga ora 15:00. Nga ora 17:00 luhet gjysmëfinalja e dytë e hendbollistëve mes Trepçës e Besa Famgasit.

Dita e gjysmëfinaleve mbyllet me sfidën e hendbollisteve: Vushtrria – Istogu. Ky takim është nga ora 19:00.

Të shtunën, finalja e hendbollisteve është nga ora 17:00 kurse finalja e hendbollistëve nga ora 19:15.

Pas ndeshjes dramatike mes Istogut e Vushtrrisë, që përcaktoi kampionin te hendbollistet, me të drejtë pritet turne me ndeshje interesante edhe për Kupën e Republikës së Kosovës./FrontOnline/

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera