×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Ndodh edhe kjo – vrau komshiun për një pelë!

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Arrest me burg ishte masa e sigurisë që gjykata e Gjirokastrës dha për 67-vjeçarin që të mërkurën vrau me sende të forta një bashkëfshatar pas një konflikti.

  Janaq Koleta shfaqi pendesë, ndërsa theksoi se ngjarja ishte aksidentale.Gjykata e Gjirokastrës dha masën e sigurisë “arrest me burg” për Janaq Koletën, i cili akuzohet se vrau me sende të forta bashkëfshatarin Andrea Xhavara në fshatin Labovë.Para togave të zeza, 67-vjeçari shprehu pendesë për krimin, duke thënë se nuk donte ta vriste fqinjin, por ngjarja ishte aksidentale.

  Në seancën me dyer të mbyllura në Gjykatën e Gjirokastrës, 67- vjeçari dhe avokati i tij kërkuan një masë të lehtë sigurie.

  Por gjyqatrja Blerta Çibuku vendosi ta lërë në burg deri në fund të hetimit, duke pranuar kërkesën e prokurorit të çështjes.Ngjarja e rëndë ndodhi në Labovë të Zhabës mbrëmjen e së mërkurës.

  67-vjeçari Koleta pretendon se kishte shkuar tek bashkëfshatari për ti kërkuar llogari për një pele të humbur.Por në debat e sipër e goditi, ndërsa 60-vjeçari u rrëzua dhe goditi kokën.Por sipas familjarëve të viktimës, Koleta ka qene gjithmonë problematik në fshat, ndërsa konfliktet e dy burrave kanë qenë të vazhdueshme për çështje të kullotave për bagëtitë.

  FITO 10.000 EURO ME PAKO PREMIUM PLUS!
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Dy persona janë arrestuar nga policia e Himarës, pasi dyshohet se shpërndanin drogë në lokalet e natës. Personat G. H., 25-vjeçar dhe...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Eksportet e Kinës të dy mineraleve të rralla thelbësore për prodhimin e gjysmëpërçuesve ranë në zero në gusht, një muaj pasi Pekini...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Ushtria e Libanit deklaroi se hodhi gaz lotsjellës ndaj ushtarëve izraelitë në përgjigje të sulmit të këtyre të fundit me bombola tymi...
  Të tjera
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia e Kosovës ka arritur të parandalojë një rast të kontrabandës në Bistricë të Leposaviqit. Atje një kamion me targa të Serbisë,...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Një grua 38-vjeçare nga Virxhinia u dënua me 78 vjet burg të premten e kaluar për vrasjen e dy vajzave të saj,...
  Vip23 Shtator 2023
  Është në të 30-tat e saj, por ende beqare. Këngëtarja Big Mama, e dashur nga një publik i gjërë, shpesh ka folur...
  Vip23 Shtator 2023
  Modelja e njohur shqiptare, Jori Delli e cila së fundmi po shijon lidhjen e saj të dashurisë me këngëtarin italian, Fred de...
  Lajme23 Shtator 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me studentët shqiptarë në Universitetin Columbia në Nju Jork. Përmes një postimi në platformën X,...
  Sport23 Shtator 2023
  Një nga zhvillimet e mëdha për t’u mbajtur nën vëzhgim gjatë muajve të ardhshëm do të jetë situata e Kylian Mbappe në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.