Sport

Ndeshjet e sotme në Superligën e Kosovës, publikohen formacionet zyrtare

Ndeshjet e sotme në Superligën e Kosovës, publikohen formacionet zyrtare
14:21 | 09 Maj 2021

Xhiro e 34-t në Superligën e Kosovës në futboll sot sjell një super përballje ndërmjet dy rivalëve për titull të kampionit.

Drita dhe Ballkani e zhvillojnë kryendeshjen e xhiros në stadiumin e qytetit në Gjilan, shkruan FrontOnline.

Dy skuadrat që po luftojnë “me mish e shpirt” për trofeun e çmuar do ta sfidojnë njëra-tjetrën dhe cila skuadër pëson disfatë do të përshëndetet për titullin e kampionit.

Formacionet zyrtare:

Drita: Maloku, Limani, Cuculi, Jamal, Blakçori, B.Shabani, Vucaj, Fazliu, Alidema, Xh.Shabani, Haxhimusa.

Ballkani: Luljanovic, Berisha, Sinani, Jashanica, Potoku, Kuq, Gashi, Baftiu, Krasniqi, Hoxha, Daku.

Ndeshjet e zjarrta nuk mbarojnë këtu. Prishtina do të jetë nikoqire e Feronikelit të rrezikuar.

“Industrialistët” janë ende të rrezikuar për të rënë nga elita andaj do të udhëtojnë në kryeqytet për pikë të plota.

Të njëjtin synim kanë edhe të besuarit e Zekirija Ramadanit që në rast të fitores iu “buzëqesh” titulli.

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Nika, Krasniqi, Mici, Dellova, Bekteshi, Abazi, Boshnjaku, Lilaj, Krasniqi, Mankenda, Kryeziu

Feronikeli: Smakiqi, Dabiqaj, Lladrovci, Thaqi, Hoti, Malaj, Bojku, Maliqi, Islami, Milickovic, Simonovski.

Gjilani udhëton te Trepça ’89 në “Riza Lushta”, teksa Arbëria e Llapi janë vendas të Drenicës, respektivisht Besës.

Formacionet zyrtare: 

Trepça ’89: Tofilovski, Pllana, Berisha, Carbonieri, Dedia, Jashari, Nimani, Darwish, Muja, Shala, Chivaviro.

Gjilani: Ruçi, Rapa, Halili, Cyrbja, Hila, Dautaj, Dallku, Kqiku, Sorsa, Useini, Kelmendi.

Formacionet zyrtare:

Arbëria: Kaçiu, Pira, Hyseni, Ibrahimi, Avdulli, Zabërgja, Bahtiri, Bruqi, Lekaj, Kryeziu, Santos

Drenica: Ymeri, Frashëri, Gjoni, Bejta, Dumani, Dervishaj, Jashari, Denisson, Rogova, Uka, Zabergja.

Formacionet zyrtare:

Llapi: Coriq, Idrizi, Prençi, Emini, Veliu, Ar.Ramadani, Selmani, Shabani, Peposhi, Januzi, Hoti

Besa: Haxhiaj, Hana, Ibrahimi, Ajdini, Salihu, Beseni, Tahiri, Haxhiu, Raqi, Idrizi, Syla.

/FrontOnline/

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera