×
 • Lajme
 • Lajme

  Nasim Haradinaj arrin në aeroportin e Rotterdamit

  FrontOnline
  26 Shtator 2020

  Nënkryetari i OVL të UÇK-së, Nasim Haradinaj sapo ka arritë në aeroportin e Rotterdamit, bëjnë të ditur burime të IndeksOnline.

  Haradinaj është arrestuar dje nga forcat e EULEX-it, dhe është dërguar me aeroplan special nga aeroporti “Adem Jashari”.

  Haradinaj së bashku me kreun e OVL të UÇK-së, Hysni Gucati, pritet të dalin së shpejti para gjyqtarit të procedurës, derisa dyshohen për pengim të drejtësisë.

  Vlera Devolli bashkë me liderin e CDU-së në promovimin e Sara Rosner
  Nga Rubrika
  Lajme25 Qershor 2024
  KD Events & Communications ka reaguar pasi u përfol se hyrja në Prishtina Football Fest është me pagesë. Kjo kompani ka thënë...
  Lajme25 Qershor 2024
  Deputetja nga radhët e LDK-së, Vlora Dumoshi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtuetuese lidhur me rastin e shkarkimit të Kimete Gashi,...
  Lajme25 Qershor 2024
  Policia e rajonit të Prishtinës me rekomandimin e prokurorit të shtetit ka iniciuar një hetim në drejtim të veprës penale “Ndërhyrje në...
  Të tjera
  Lajme25 Qershor 2024
  Policia ka arrestuar pesë të dyshuar lidhur me grabitjen e ndodhur më 1 qershor, në fshatin Stanoc të Vushtrrisë. Atyre iu vendosen...
  Lajme25 Qershor 2024
  Policia e Kosovës për rajonin e Prishtinës, respektivisht, njësiti i hetimeve të stacionit policor Qendra me rekomandimin e prokurorit të shtetit ka...
  Lajme25 Qershor 2024
  Ndërmjetësi i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, ka shprehur ankesa se nuk pati asnjë iniciativë, nga palët kosovare dhe ajo serbe, për...
  Lajme25 Qershor 2024
  Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka lëshuar një njoftim në lidhje me thirrjet dhe publikimet nga faqe të ndryshme në...
  Lajme25 Qershor 2024
  Policia Rajonale në Ferizaj gjatë muajve të fundit ka realizuar një varg planesh operative në komunikacion me qëllim të parandalimit të aksidenteve....
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Sindikatat do t’i dorëzojnë kërkesat e tyre qeverisë së re si rritje e pagave në sektorin privat dhe publik, si dhe pagë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.