×
 • Lajme
 • Lajme

  MSH-ja pranon 6500 teste dhe 6 respiratorë

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Ministria e Shëndetësisë sot ka pranuar një donacion prej 6 mijë e 500 testeve dhe 6 respiratorëve nga organizata “Qatar Charity”, raporton Front Online.

  Këto do të shërbejnë për trajtimin e rasteve të rënda klinike.

  “Ministria e Shëndetësisë ka pranuar sot 6500 teste (RT-PCR) për diagnostikimin e Covid-19 dhe 6 respiratorë të prodhuesit gjerman “Drager” nga organizata “Qatar Charity” për trajtimin e rasteve të rwnda klinike. Vlera e këtij donacioni është 270.000 euro. Ceremonia e nënshkrimit të Memorandumit dhe pranimit të donacioni u bë në IKSHPK. Përmes këtij donacioni, “Qatar Charity” ndihmon Kosovën në ballafaqimin me pandeminë Covid-19″, thuhet në njoftimin e Ministrisë. /Front Online

  Nesër në këto zona nuk do të ketë rrymë deri në 5 orë
  Nga Rubrika
  Lajme16 Qershor 2024
  olicia e Kosovës, ka demantuar shkrimet tendencioze dhe të pavërteta të publikuara në disa mediume kryesisht serbe, të cilat i referohen zyrës...
  Lajme15 Qershor 2024
  Analisti serb, Dushan Janiç, ka folur në lidhje me situatën në Ballkan dhe marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë. Në një intervistë për...
  Lajme15 Qershor 2024
  Vetëm disa ditë pas çlirimit të Prishtinës, ushtarët britanikë zbuluan disa dhoma torturash që ishin shfrytëzuar nga paramilitarët serb. Së bashku me...
  Të tjera
  Lajme15 Qershor 2024
  Shqipëria ka kaluar në avantazh ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian 2024, e vlefshme për grupin B. Në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja kanë qëndrime të ndryshme lidhur me përdorimin e armëve perëndimore nga Ukraina për të goditur objektiva ushtarake...
  Lajme15 Qershor 2024
  Drejtuesit e vendeve të G7 përfunduan takimin e nivelit të lartë me paralajmërimin më të fortë të bërë deri më tani Kinës,...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me zëvendëspresidenten e Shteteve të Bashkuara, Kamala...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në nisje të Samitit të Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me kancelarin gjerman, Olaf Scholz...
  Lajme15 Qershor 2024
  Zona që gjendet në afërsi të pikës kufitare Bërnjak në veri të Kosovës, 50 metra afër zonës administrative me Serbinë, e që...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.