Bota/Rajoni

MPB: 672 raste të mosmbajtjes së maskave për mbrojtje nga COVID-19

MPB: 672 raste të mosmbajtjes së maskave për mbrojtje nga COVID-19
10:19 | 26 Qershor 2020

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 672 shkelje të masave për mbrojtje nga pandemia Covid-19.

MPB apelon tek qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet të miratuara nga Qeveria për ballafaqim me Covid-19.

Ndërkohë prej sot janë anuluar të gjitha vendimet për izolim shtëpiak dhe karantinë shtetërore, pas vendimit për hapjen e kufijve dhe heqjen e të gjitha kufizimeve tjera.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera