×
 • Lajme
 • Lajme

  Moti sot në Kosovë

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Mbi vendin tonë sot do të mbajë mot i ndryshueshëm, përpos rrezeve të diellit parashihet të ketë edhe reshje lokale shiu.

  Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius.

  Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-7 m/s.

  Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme20 Shkurt 2024
  Shefqet Riza, babai i Triumf Rizës, ka thënë se lirimi i Enver Sekiraqës nga masa e arrestit shtëpiak është skandaloz. Në emisioni...
  Front TV20 Shkurt 2024
  Ish-kryeministri Ramush Haradinaj e ka “injoruar’ kryeministrin Albin Kurti, gjatë ceremonisë së shënimit të 35-vjetorin e Grevës së Minatorëve, mbajtur sot në...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës së Kosovës sot ka njoftuar se është hapur thirrja për themelimin e Administratorit për Sistemin e...
  Të tjera
  Lajme20 Shkurt 2024
  Donjeta Dragusha është emëruar sot drejtoreshë për Zhvillim Rural në Komunën e Prishtinës. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i Prishtinës,...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Gazetari dhe opozitari bjellorus Igor Lednik vdiq në burg, ku po vuante dënimin për një artikull të botuar në vitin 2022 dhe...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) do të marrë pjesë në garën për president të Maqedonisë së Veriut, por kryetari i kësaj partie,...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Luka Mishetiq është emëruar udhëheqës i ekipit mbrojtës të ish-presidentit, Hashim Thaçi. Administratorja e Dhomave të Specializuara të Kosovës, Fidelma Donlon, e...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Pas vonesave të konsiderueshme, Gjermania pritet të miratojë brenda javës përdorimin personal të kanabisit, i cili do të hyjë në fuqi më...
  Sport20 Shkurt 2024
  Federata e Futbollit të Kosovës e ka mbajtur sot Kuvendin e Rregullt të Punës, të cilin edhe këtë herë, për të dytin...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.