Lajme

Mot me diell, vranësira dhe riga shiu

Mot me diell, vranësira dhe riga shiu
08:44 | 27 Qershor 2020

Në Kosovë sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Gjithashtu, parashihet të ketë edhe riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-31 gradë Celsius.

Indeksi UV do të jetë i lartë, në vlerat e rrezikut, prandaj kontakti direkt me rrezet e diellit nga ora 10-17 të jetë sa më i kufizuar.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë deri mesatare.

OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company

Të tjera