Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Merkel shprehet skeptike për planin e rimëkëmbjes

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  Kancelarja gjermane Angela Merkel dukej më pak se e sigurt sot që një samit i jashtëzakonshëm i BE-së do të rezultonte pozitiv në planet e rimëkëmbjes prej miliarda eurosh ndaj koronavirusit duke vënë në dukje përpara fillimit të këtyre negociatave se ”ka ende dallime të mëdha”.

  “Më duhet të them që dallimet mes liderëve janë shumë, shumë të mëdha. Prandaj, nuk mund të them nëse do të arrijmë një rezultat këtë herë”, u tha Merkel gazetarëve në Bruksel.

  “Ne duhet të përballeni me realitetin”, shtoi ajo.

  “Pres negociata shumë, shumë të vështira”, tha Merkel.

  “Gjermania do të punojë së bashku me Francën për të ndihmuar presidentin e Këshillit Europian, Charles Michel. Na duhet vetëm të punojnë shumë”, theksoi kancelarja.

  Shumë sport në platformën Artmotion, sezoni i ri në ligat më të forta të botës sjellë shumë ekskluzivitete
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Presidenti aktual i klubit futbollistik Monza, Silvio Berluscoini është shtruar në spital. Ish-kryeministri i Italisë dhe ish-presidenti i Milanit, është shtruar në...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Kërcënimet për bomba gjoja të vendosura mbërritën sot në adresat e disa kopshteve dhe shkollave të Podgoricës. Nxënësit e disa shkollave fillore...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  “Për ne është thelbësore që Serbia dhe Bashkimi Europian të funksionojnë së bashku, gjegjësisht që Serbia të anëtarësohet në BE”, tha sot...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Ish Drejtori për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Evropian, Pierre Mirel, në një intervistë me Zërin e Amerikës tha se Kosova duhet të...
  Lajme09 Qershor 2023
  Se ka krisje mes raporteve Kosovë – SHBA, nuk e mohon as deputeti Xhavit Haliti. Ai për Front Online thotë që shteti...
  Lajme09 Qershor 2023
  Deputeti Xhavit Haliti në një prononcim për Front Online thotë se marrëveshjet që janë nënshkruar në Bruksel e Ohër nuk janë lojë...
  Lajme09 Qershor 2023
  Gjatë vizitës në Kosovë ditë më parë i dërguari amerikan, për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka deklaruar se e premtja është afati...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Kërcënimet për bomba gjoja të vendosura mbërritën sot në adresat e disa kopshteve dhe shkollave të Podgoricës. Nxënësit e disa shkollave fillore...
  Lajme09 Qershor 2023
  Ushtruesi i Detyrës së Kryeprokurorit të Shtetit, Besim Kelmendi në takimin e mbajtur me kolegjiumin e kryeprokurorëve të prokurorive të vendit. Sipas...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.