Bota/Rajoni

Meksika arrin në mbi 220 mijë raste me COVID-19

Meksika arrin në mbi 220 mijë raste me COVID-19
09:32 | 30 Qershor 2020

Meksika vazhdon të ketë numër të madh të infeksioneve me COVID-19.

Meksika raportoi të hënën 3,805 raste të reja të koronavirusit, duke e çuar numrin e përgjithshëm të infeksioneve në 220,657, raporton Cnn.

Ministria e Shëndetit meksikan raportoi gjithashtu 473 vdekje të reja, duke sjellë numrin e vdekjeve të lidhura me koronavirusin e vendit në 27,121.

Mexico City filloi të hënën një proces gradual të rihapjes.

Klubet sportive dhe aktivitetet fizike në natyrë, përdorimi i punëtorëve shtëpiak dhe shitja me pakicë janë ndër aktivitetet që tani lejohen.

Dyfish n’plus me ArtMotion

Të tjera