×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Maqedoni: Deri tani janë gjobitur 20.327 persona për mosmbajtje të maskës

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Policia e Maqedonisë deri tani ka dënuar 20327 persona të cilët nuk kanë mbajtur maskë, e cila është bërë obligim për të gjithë qytetarët që nga 1 maji.

  Ministri teknik për Punë të Brendshme Naqe Çulev, në Facebook ka shkruar se zyrtarët policorë në vazhdimësi marrin masa për respektimin e vendimeve të qeverisë, përcjell Telegrafi maqedoni.

  “Në këtë drejtim nga ana e policisë deri tani janë konstatuar 20.327 shkelje të mosmbajtjes së maskës, prej të cilave 608 janë regjistruar në ditënt e kaluar”, ka shkruar Çulev.

  Sipas ligjit, gjoba prej 20 eurove është për çdo person i cili nuk mban maskë në hapësira të mbyllura, si markete, banka, posta, sportele, apo institucione shëndetësore.

  Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Me kërkesë të prokurorisë së Shkodrës gjykata e këtij qyteti ka vendosur sekuestro ndaj pasurive dhe bizneseve të shtetasit Ago Gjolaj. Në...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, gjatë vizitës në Hagë zhvilloi një takim edhe me drejtorin e përgjithshëm të...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministrat e Jashtëm të G7-së po takohen për të diskutuar luftërat në Lindjen e Mesme dhe Ukrainën në ishullin italian të Capri....
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministrat e Jashtëm të G7-së po takohen për të diskutuar luftërat në Lindjen e Mesme dhe Ukrainën në ishullin italian të Capri....
  Lajme18 Prill 2024
  Komuna e Lipjanit, ka mbajtur akademi përkujtimore me rastin e 25-vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve të kësaj komune, me ç’rast...
  Sport18 Prill 2024
  Andriy Lunin dikur ishte portieri i tretë i Real Madridit. Por, ukrainasi punoi fort dhe nuk u dorëzua asnjëherë për të arritur...
  Sport18 Prill 2024
  Falë paraqitjeve tejet të mira nën drejtimin e skuadrës së Romës, drejtuesit e klubit kanë vendosur ta mbajnë edhe më gjatë trajnerin...
  Vip18 Prill 2024
  Mesazhe të bukura dhe pozitive nga fansat,kanë lumturuar sot banorët e BBVIP. Heidi ishte një prej tyre. Njëri prej fansave të saj,...
  Lajme18 Prill 2024
  Qeveria e Kosovës në mbledhje të mbajtur të enjten ka miratuar Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes së Kredisë në mes të Republikës...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.