Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Mali i Zi në izolim deri më 1 dhjetor

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Mali i Zi të premten ka marrë vendim që të nisë izolimin në luftimin e koronavirusit, raporton Reuters.

  Të gjithë malazezët nuk do të lejohen të dalin nga shtëpitë e tyre nga ora 23:00-05:00, përveç punëtorëve esencialë dhe “stafit mjekësor dhe humanitar”, ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Kenan Hrapoviq, transmeton KOHA.

  “Këto masa do të jenë në fuqi deri më 1 dhjetor me mundësi të vazhdimit”, ka thënë Hrapoviq.

  Mali i Zi gjithashtu ka ndaluar udhëtimin ndërmjet komunave në fundjavë, dhe shumicën e tubimeve publike, përfshirë këtu edhe ato fetare dhe festat familjare.

  Deri më tani në Mal të Zi janë infektuar me koronavirus 26,109 persona, derisa ky vend ka një popullsi prej 622 mijë banorëve.

  Deri më tani janë regjistruar 377 të vdekur.

  Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Jeton Ismaili, është gazetar në Luginën e Preshevës që tash e sa vjet përcjell sektorin e e politikës. Ai ka thënë zor...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.