Bota/Rajoni

Londër, kulla 17-katëshe përfshihet e gjitha nga flakët

Londër, kulla 17-katëshe përfshihet e gjitha nga flakët
18:04 | 27 Qershor 2020

Një kullë 17-katëshe në qytetin e Londrës është përfshirë nga flakët duke shkaktuar panik tek banorët e zonës.

Deri me tani raportohet për 18 të lënduar që po mjekohen.

Ngjarja ndodhi në bllokun në Otto Street, Kennington pasi një banesë me pesë dhoma gjumi u përfshi plotësisht nga zjarri.

Brigada e Zjarrit në Londër dërgoi tetë motorë dhe rreth 60 zjarrfikës për të shuar flakët.

Zjarrfikësit, duke përdorur kamera imazhesh termike, morën nën kontroll zjarrin dhe të gjithë njerëzit janë shpëtuar.

Nga pamjet tronditëse duket një sasi të madhe tymi që rrethon bazën e ndërtesës së lartë.

00:01

Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500

Të tjera