Lajme

LAJMI I FUNDIT: Presidenti Hashim Thaçi anulon udhëtimin drejt Washingtonit

LAJMI I FUNDIT: Presidenti Hashim Thaçi anulon udhëtimin drejt Washingtonit
18:20 | 24 Qershor 2020

Presindenti i vendit Hashim Thaçi ka anuluar vizitën në Washington, pas ngritjes së aktakuzës ndaj tij nga Gjykata Speciale, raporton Front Online.

Lajmin e ka bërë të ditur përfaqësuesi i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell.

“Presidenti i Kosovës posa na njoftoi se e ka anuluar udhëtimin e tij për në Uashington, D.C pas njoftimit të bërë nga Zyra e Prokurorisë Speciale. Unë e respektoj vendimin e tij për mos pjesëmarrje në diskutime derisa çështjet ligjore të këtyre pretendimeve të zgjidhen”, ka shkruar Grenell në Twitter.

 

OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company

Të tjera