Bota/Rajoni

Kush nuk vaksinohet në këtë shtet, shkon në burg

Kush nuk vaksinohet në këtë shtet, shkon në burg
16:36 | 22 Qershor 2021

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte kërcënoi se do t’i burgosë njerëzit, që nuk pranojnë të vaksinohen kundër koronavirusit.

“Ju zgjidhni, vaksinohuni ose unë do t’ju burgos”, tha Duterte në një fjalim televiziv, pas raporteve për pjesëmarrje të ulët të njerëzve në qendrat e vaksinimit në kryeqytetin Manila.

Deri më tash në Filipine janë vaksinuar rreth 2.1 milionë njerëz. Filipinet janë ndër vendet më të goditura nga koronavirusi në Azi, me mbi 1.3 milion raste dhe 23.000 vdekje./tch

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera