×
 • Lajme
 • Lajme

  Kusari-Lila përplaset me kryeministrin Hoti

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka akuzuar kryeministrin Avdullah Hoti për ndërrim të qëndrimeve.

  Andaj ajo kërkoi nga kryeministri siguri se nuk do të ndryshojë qëndrime edhe gjatë bisedimeve në Uashington.

  “E dini qëndrimin për Mini-Shengen edhe për zonën ekonomike, edhe për të gjitha këto tema. Dhe nuk do të ndërroj qëndrim për këto tema”, tha Hoti.

  Por deputetja Kusari-Lila, akuzoi Hotin se gjatë kohëve të fundit ka ndryshuar qëndrim për Mini-Shengenin dhe temat e tjera politike.

  Andaj kërkoi nga ai që të tregojë nëse do të ndryshojë qëndrim edhe për Mini-Shengenin, të cilin e vlerësonte të dëmshëm.

  “Nuk po flas me spekulime, nëse doni po i lëshoi edhe Kuvendit të Kosovës dhe dëgjojeni intervistën e ambasadorit Grenell. Ai deklaron se në Uashington do të diskutoni për Mini-Shengen. Në rast se ju thoni se ju do të mbani të njëjtin qëndrim në kundërshtim me minishengen. Pra po më intereson të dëgjoj nga ju, cili do të jetë qëndrimi juaj. Ju keni ndërruar qëndrim z. Hoti. Keni ndërruar qëndrim për tema politike, për çështje të koalicionit”, tha Kusari-Lila.

  KEDS ‘zhduk’ rrjetin ajror nga qendra e Malishevës
  Nga Rubrika
  Lajme26 Shkurt 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani përmes një telefonate ia ka uruar ditëlindjen e 70’të presidentit të Turqisë, Recep Taip Erdogan. Osmani ka...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla është takuar me ambasadorin amerikan, Jeff Hovenier....
  Lajme26 Shkurt 2024
  Hajrush Behluli, bashkëshorti i këngëtares së mirënjohur Shkurte Fejza, është deklaruar pas aksidentit që i ndodhi ditë më parë në Prizren, ku...
  Të tjera
  Lajme26 Shkurt 2024
  Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Albena Reshitaj, ka thënë se Projektligji për shëndetin riprodhues dhe fertilizim të asistuar, ka shumë probleme. Ajo...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Gjykata e Prishtinës e ka liruar nga akuzat kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufcën për gazin lotsjellës në Kuvend në vitin...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini, e ka quajtur “komik” vendimin e Gjykatës Themelore të Prishtinës për lirimin nga akuza të Glauk Konjufcës...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi bashkë me kryetarin e Këshillit Kombëtar shqiptar, Nevzad Lutfiu u takuan me presidentin e...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Janë sekuestruar mallra me vlerë rreth 20 mijë euro brenda një automjeti, nga  Njësia  e  TASK  FORC-ës -Lindje, e përberë nga Policia...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Dy pjesëtarë të KFOR-it janë kërcënuar me vrasje në fshatin Lubiçevë të Prizrenit. Rastin për Front Online e ka konfirmuar, Zëdhënësi i...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.