Kronika

Kultivonte kanabis, policia arreston prishtinasin

Kultivonte kanabis, policia arreston prishtinasin
09:16 | 25 Nëntor 2021

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka konfiskuar 72 bimë të dyshuara narkotike të llojit kanabis në Prishtinë.

Rasti ka ndodhur ditën e mërkurë, rreth orës 15:30.

“Duke vepruar në bazë të urdhëresës së lëshuar nga gjykata, njësitë policore kanë kryer kontrollin e një shtëpie, me dyshimin e bazuar se në atë shtëpi janë duke u kultivuar bimë narkotike. Gjatë kontrollit në shtëpi janë gjetur dhe konfiskuar 72 bimë të dyshuara narkotike të llojit kanabis”, njofton Policia.

Më tej, në njoftim thuhet se në lidhje me rastin është arrestuar një i dyshuar mashkull kosovar dhe i njëjti me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

 

 

Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..

Të tjera