Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Kosovarët nuk ndalen, organizojnë ahengje në shtëpi

  FrontOnline
  18 Gusht 2020

  Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të mosrespektimit të vendimit të Qeverisë së Kosovës, për grumbullimin e më shumë se 5 personave, raporton Front Online.

  Sipas policisë, në Rahovec është organizuar një aheng, e ku pas intervenimit nga ta njerëzit janë shpërndare dhe i dyshuari për organizimin e ahengut, pas intervistimit nga prokurori është liruar në procedurë të rregullt.

  Njoftimi i plotë:

  Rahovec 17.08.2020-23:50. Është raportuar se në shtëpinë e të dyshuarit mashkull kosovar gjatë një ahengu janë hasur disa persona të cilët nuk e kanë respektuar vendimin e lëshuar nga Qeveria. Të gjithë personat janë shpërndarë, ndërsa i dyshuari pas intervistimit në konsultim me prokurorin është liruar në procedurë të rregullt.

  Poashtu edhe në Pejë është arrestuar një person pas organizimit të një ahengu me 15 persona të pranishëm.

  Njoftimi i plotë:

  Pejë 16.08.2020-22:30. Është raportuar se në shtëpinë e të dyshuarit mashkull kosovar gjatë një ahengu janë takuar rreth 15 të pranishëm të cilët nuk e kanë respektuar vendimin lëshuar nga Qeveria. Me vendim të prokurorit është inicuar rast në procedurë të rregullt. /Front Online

  Falja e Fitër Bajramit në “Haxhi Ibrahim Devolli” në Pejë, festë me tekbire e ilahi
  Nga Rubrika
  Lajme09 Qershor 2023
  Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu, ka thënë se nga Shqipëria presin mbështetje, sa i përket dialogut, duke theksuar se “kanë...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, një ditë më para ka bërë të ditur se presidentit francez Emmanuel Macron dhe kancelarit gjerman Olaf...
  Lajme09 Qershor 2023
  Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratikë të Kosovës (LDK), Muhamet Hamiti, në emisionin “FIVE” ka komentuar draft-statutin e Asociacionit të komunave me...
  Të tjera
  Ekonomi09 Qershor 2023
  Diskutim i Ligjit për Investime të Huaja, nevoja e krijimit të ofertës për bizneset, diskutimi i Ligjit për Dhomat/Odat, Ligjit për Tregti...
  Lajme09 Qershor 2023
  Gazeta prestigjioze franceze “Le Monde” ia ka kushtuar sot një tekst zhvillimeve në veri të Kosovës dhe kërkesave ndërkombëtare ndaj Kurtit dhe...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka treguar se nuk është konsultuar me kryeministrin Albin Kurti për propozimin e draft-statutit për Asociacionin tek...
  Lajme09 Qershor 2023
  Deputetja e partisë “Guxo”, Jeta Statovci ka publikuar një fotografi bashkë me shefen e saj në Parlament, Mimoza Kusari-Lilën, ministren Artane Rizvanolli...
  Lajme09 Qershor 2023
  Policia në Skenderaj sot ka realizuar një bastisje dhe ka konfiskuar dy armë dhe municion. Në njoftimin e policisë thuhet se janë...
  Lajme09 Qershor 2023
  Ish Drejtori për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Evropian, Pierre Mirel, në një intervistë me Zërin e Amerikës tha se Kosova duhet të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.