[wp-story]

Lajme

Klinaku: Krerët e UÇK-së mblidhen për ta festuar së bashku 28 Nëntorin në Hagë

Klinaku: Krerët e UÇK-së mblidhen për ta festuar së bashku 28 Nëntorin në Hagë
22:53 | 28 Nëntor 2020

Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës, Faton Klinaku, thotë se ka biseduar me nënkryetarin e organizatës, Nasim Haradinaj.

Klinaku në një deklaratë për RTK-në, ka thënë se Nasim Haradinaj i ka thënë përmes telefonit, se në ditën e flamurit ish krerët e UÇK-së e kanë një festë të vogël në Hagë.

“Dje kam fol me Nasimin, edhe ata më thanë se sot e kanë një festë të vogël”, tha Faton Klinaku.

Madje, Klinaku ka thënë se krerët e UÇK-së përmes tij ua kanë uruar ditën e flamurit të gjithë shqiptarëve.

Ndryshe, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi, Jakup Krasniqi, Nasim Haradinaj, Hysni Gucati, e Sali Mustafa po përballen me drejtësinë në Hagë.

Përveç Haradinajt e Gucatit, mbi të tjerët rëndojnë akuzat për krime lufte gjatë kohës që ata shërbyen në luftën çlirimtare të UÇK-së.

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera