×
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve në rrjet

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  KEDS ka njoftua konsumatorët se do të ketë ndërprerje të rrymës në disa vende për shkak të punimeve të domosdoshme për sigurinë e sistemit.

  Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet

  23.05.2020

  Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit

  Gjakovë

  1.

  Në NS 35/10 kV Gjakova I do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Ereniku (kodi: 80080011) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

  Vendet: Fehmi Agani, Lugbunari, rr.Nëna Terezë, Qerim, rr.Sadik Pozhegu dhe rr.Wesley Clark.

  Arsyeja: Ngritja e shtyllave të tensionit të mesëm në lagjen Shqiponja.

  Ferizaj

  1.

  Në NS 35/10 kV Ferizaj III do te ndërprehet:

  Dalja 10kV Varoshi (kodi: 40042005) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

  Vendet: Varoshi, Gërlica, një pjesë e Komogllavës, Rakaj dhe bizniset private.

  Arsyeja: Montimi i ndarësit linjor 10(20) kV.

  Prishtinë

  1.

  Në NS 35/10 kV Badovci do te ndërprehet:

  Dalja 10kV Mramor-Slivovë (kodi: 10014001) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

  Vendet: Mramori, Slivova, Brusi, Busia, Zllasha, Viti e Marevcit dhe Mareci.

  Arsyeja: Pastrimi i trasesë dhe shtrëngimi i përçuesve si dhe zëvendësimi i izolatorëve të dëmtuar.

  Pejë

  1.

  Në NS 110/10 kV Istogu do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Istogu I (kodi: 54000008) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

  Vendet: Istogu i Poshtem, Muzhevinë Arifaj, Muzhevinë Blakaj, Muzhevinë Gateri, Muzhevinë 1, Ukaj, Dragolevci I Ulët, Luga Kulla, Dragolevc Gateri, Shpatoll, Muzhevinë Balaj, Kabashët Tomoc, Sylaj Balaj LLuga, Istogu ETC, Muzhevinë Jahaj Dragolevc e Reja dhe HC” Burimi” Istog.

  Arsyeja: Vendosja e konzollave të tesionit të mesëm.

  Vërejtje: Ka BRRE- HC Istogu.

  Gjilan

  1.

  Në NS 110/10 kV Gjilan 5 do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Bresalci (kodi: 63000010) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

  Vendet: Bresalci, Koretishta, Poneshi, Parallova, Vërbica e Zhegovcit, Kishna Polja, Sllakovci dhe Zhegovci.

  Arsyeja: Montimi i ndarësit linjor 10(20) kV- degëzimi Bresalc-Parallovë.

  Mitrovicë

  1.

  Në NS 110/10 kV Skenderaj do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Turiqevci (kodi: 74000006) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

  Vendet: Llausha, Rakinica, Kopiliqi i Epërm, Kllodernica, Turiqefci, Buroja, Vojniku, Izbica, Ozrimi, Kopiliqi i Ulët dhe Açareva.

  Arsyeja: Shtëngimi i përçuesëve.

  24.06.2020

  Punime në projekte investive

  Prishtinë

  1.

  Në NS 35/10kV Drenasi do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Orllati (Kodi:16100005) prej orës 10:00 deri në ora 14:00.

  Vendet: Zabeli i Ulët, një pjesë e Llapushnikut, Poterki dhe Llukovci.

  Arsyeja: Lëshimi i largpërçuesit të ri.

  2.

  Në NS 220/35/10kV Podujevë do të ndërprehet:

  NS 10/0.4kVBallovc 3 te lagjja e Kuvajtit (Kodi: 14000005046) prej orës 09:00 – 16:00.

  Vendet: Lagjja e Kuvajtit.

  NS 10/0.4kV Ballovc 2 Bunjakët (kodi: 14000005045) prej orës 09:00 deri në ora 16:00.

  Vendet: Ballovc, Bunjakët.

  NS10/0.4kV Ballovc te Shkolla (kodi: 14000005220) prej orës 09:00 deri në ora 16:00.

  Vendet: Lagjja Te Shkolla.

  NS 10/0.4kV Ballovc 1 Mehanët kodi: 14000005044) prej orës 09:00 deri në ora 16:00.

  Vendet: Mehanët.

  NS 10/0.4kV Ballovc Nishecët (kodi: 14000005262) prej orës 09:00 deri në ora 16:00.

  Vendet: Lagjja Nishevcët

  NS 10/0.4kV Pa emruar (kodi: 14000005344 ) prej orës 09:00 deri në ora 16:00.

  Vendet: Lagjja Shamallukut.

  Arsyeja: Punime në projektin “Ballovc 1 Mehanët” LOT 5.

  3.

  Në NS 35/10kV Drenasi do të ndërprehet:

  NS 10/0.4 kV Baicë- Kiqinët (Kodi: 16100008031) prej orës 09:00 deri në ora 12:00.

  Vendet: Lagja Kiqinë dhe Leshtranët.

  NS 10/0.4 kV Florim Kiqina (Kodi: 161000008246) prej orës 09:00 deri në ora 12:00.

  Vendet: Një pjesë e lagjes Kiqinët.

  NS 10/0.4 kV Baicë-Xhylanët (Kodi: 16100008033) prej orës 09:00 deri në ora 12:00.

  Vendet: Lagjja Xhylanët.

  NS 10/0.4 kV Baicë-Zariqët (Kodi: 16100008034) prej orës 09:00 deri në ora 12:00.

  Vendet: Lagjja Zariqët.

  Arsyeja: Ngritja e shtyllave sipas projektit.

  24.06.2020

  Punime nga palët e treta

  Prishtinë

  1.

  Në NS 110/10kV Prishtinë 7 do të ndërprehet:

  NS 10/0.4kV Afër Servisit Gorenje (Kodi: 19000030070) prej orës 10:30 – 14:00.

  Vendet: një pjesë e Veternikut, Çagllavica- pjesa prapa Fortesës.

  Arsyeja: Vendosja e ormanit 0.4kV

  Gjilan

  1.

  Në NS 110/35/10kV Vitia do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Vitia (Kodi: 61067005) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

  Vendet: Viti (“Iliri”, Te shkolla e mesme, Te ura, Te Kasabanka, te Shtëpia e Kulturës, Te Pasqyrja dhe te Kisha Katolike).

  Arsyeja: Prerja e kabllove ekzistuese të tensionit të mesëm.

  Pejë

  1.

  Në NS 110/10kV Deçani do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Strellci (Kodi: 53000004) prej orës 12:00 deri në ora 15:00

  Vendet: Isniqi, Lebushë, Strellc i Epërm dhe Strellci i Ulët.

  Arsyeja: Dislokimi i rrjetit 10kV.

  Ferizaj

  1.

  Në NS 35/10kV Ferizaj IV do të ndërprehet:

  NS 10/0.4kV Jeton Sejdiu (Kodi: 40000003256) prej orës 12:00 deri në ora 16:00

  Vendet: një pjesë e rr.Dimitrie Tuceviq,

  NS 10/0.4kV Fatmir Grainca (Kodi: 40000003258) prej orës 12:00 deri në ora 16:00

  Vendet: një pjesë e rr. Astrit Bytyqi dhe një pjesë e rr. 2 Korriku.

  NS 10/0.4kV Sylejman Rrahmani-2 (40000003245) prej orës 12:00 deri në ora 16:00

  Vendet: një pjesë e rr.Halim Spahia, një pjesë e rr.Remzi Hoxha dhe një pjesë e rr.Sami Frashëri.

  NS 10/0.4kV TS Sami Nuha “Vizioni” (Kodi: 40000003255) prej orës 12:00 deri në ora 16:00

  Vendet: një pjesë e rr. 2 Korriku, një pjesë e rr.Dimitrie Tucoviq.

  NS 10/0.4kV SN-A (Kodi 40000003278) prej orës 12:00 deri në ora 16:00

  Vendet: një pjesë e rr. Halim Spahiu.

  NS 10/0.4kV Atdhe Lohaj (Kodi: 40000003261) prej orës 12:00 deri në ora 16:00

  Vendet: një pjesë e rr.Halim Spahia.

  NS 10/0.4kV Alfa Com (Kodi: 40000003270) prej orës 12:00 deri në ora 16:00

  Vendet: një pjesë e rr.Halim Spahia.

  Arsyeja: Tërheqja e kabllos 10kV.

  Fillon zyrtarisht Big Brother VIP Kosova 2, mirëpritet me duartrokitje nga publiku në studio
  Nga Rubrika
  Ekonomi18 Qershor 2024
  5. 5 milionë euro janë investuar në Klinikën e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Prej tyre, mbi 3 milionë euro...
  Ekonomi18 Qershor 2024
  Përfaqësuesit e Bordit të Drejtorëve të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) do të vizitojnë Malin e Zi nga 17 deri...
  Ekonomi15 Qershor 2024
  Bankat komerciale në Kosovë sivjet kanë thyer rekord me fitimet e realizuara, kryesisht nga normat e larta të interesit në kredi dhe...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Lajme18 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim emisarin special të BE-së,...
  Lajme18 Qershor 2024
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.