×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Katalonja mbyll klubet e natës shkaku i koronavirusit

  FrontOnline
  25 Korrik 2020

  Qeveria e Katalonjës ka mbyllur gjitha klubet e natës për shkak të konfirmimit të rasteve të reja që kanë shtuar frikën për një valë të dytë të koronavirusit, bëri të ditur AP-ja të shtunën.

  Bizneset do të jenë të mbyllura në dy javët e ardhshme. Vendimi për mbyllje vjen vetëm një muaj pasi Spanja i dha fund gjendjes emergjente në qytetet e mëdha të Barcelonës dhe Madridit. Vetëm të premten janë konfirmuar 900 raste të reja me koronavirus.

  Autoritetet spanjolle janë shprehur të shqetësuara me rastet e reja të virusit te të rinjtë. Shkaku i rasteve të reja, Franca ka paralajmëruar qytetarët e saj që të mos udhëtojnë drejtë Katalonjës.

  Super oferta nga Sharr Travel/ Vetëm 70€ për person në Hotel VM Resort & Spa 5* në Durrës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni27 Maj 2024
  Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni ka zgjedhur ekranin e RAI 3 për ta mbrojtur homologun e saj shqiptar, Edi Ramë përballë sulmeve...
  Bota/Rajoni27 Maj 2024
  Rebelët Houthi të Jemenit kanë thënë se kanë nisur sulmet ndaj tre anijeve në Oqeanin Indian dhe Detin e Kuq. Ata thanë...
  Bota/Rajoni27 Maj 2024
  Koreja e Veriut ka thënë të hënën se kanë dështuar përpjekjet e saj për ta dërguar një satelit tjetër spiun në orbitë....
  Të tjera
  Lajme28 Maj 2024
  Deputetja e AAK-së¸Time Kadrijaj, për FrontOnline thotë se nuk ka ndonjë raport që vlerëson punën e katër kryetarëve të komunave veriore. ‘’Nuk...
  Lajme28 Maj 2024
  Faton Klinaku, ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL e UÇK-së, ka thënë se Prokuroria e Speciales ka marrë para nga Rusia...
  Lajme28 Maj 2024
  Në Gjykatën Speciale në Hagë sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së, i njohur si rasti “Thaçi dhe të...
  Lajme28 Maj 2024
  Sot në orën 18:00, mbahet mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, thuhet në njoftimin dërguar mediave. Në këtë ngjarje pritet të...
  Lajme28 Maj 2024
  “Është depoja e pestë që ne e kemi gjetur brenda vitit”, tha ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, derisa...
  Lajme28 Maj 2024
  Kryesuesi i Kuvendit Komunal të Mitrovicës së Veriut, Nexhat Ugljanin, ka folur për FrontOnline për punën një vjeçare të kryetarëve të komunave veriore...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.