Sport

Jepet kartoni i bardhë në futboll, zbulohet se cilin funksion e ka

Jepet kartoni i bardhë në futboll, zbulohet se cilin funksion e ka
15:31 | 22 Janar 2023

Sfida mes Benficas dhe Sportingut në Kupën e Portugalisë për femra, ku shqiponjat regjistruan fitoree 5:0, pati më shumë se “vetëm” futbollin e mirë të skuadrës fituese.

Në minutën e 44-t të pjesës së parë, gjyqtarja Catarina Campos dha kartonin e bardhë për mjekët e dy skuadrave dhe ndryshe nga paralajmërimet verdhekuq, sinjalizimi ishte i mirënjohjes, përcjell FrontOnline.

Afër fundit të fazës hapëse, një tifoz në mesin e 15,000 të pranishmëve në Estadio da Luz u ndje i sëmurë në tribuna dhe kishte nevojë për ndihmë.

Stafet mjekësore u njoftuan me shpejtësi për situatën dhe nxituan në ndihmë të tij, duke lënë zonat teknike dhe duke iu bashkuar spektatorëve.

Qëndrimi u prit me duartrokitje nga publiku dhe më pas me karton të bardhë nga Catarina për lojën e ndershme./FrontOnline/

 

Artani paralajmëron Xhulin: Ruaju!

Të tjera