×
 • Lajme
 • Lajme

  Japonia dhuron kamionetë për zjarrfikësit e Suharekës

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Ambasada e Japonisë në Kosovë ka dhuruar një kaminotë në vlerë 69 mijë e 500 euro për njësinë e zjarrfikësve në Suharkë, shkruan Gazeta Sinjali.

  Kjo u bë e ditur nga kryetari i Komunës së Suharkës, Bali Muharremaj, i cili tha se ky donacion është dhuruar falë bashkëpunimit dhe performancës së kësaj komune.

  “69.500 euro është vlera e kamionetës që sot u dhurua nga Ambasada Japoneze në Republikën e Kosovës, për Njësinë e Zjarrëfikësve në Suharekë. Ky donacion dhurohet falë bashkëpunimit dhe performancës së mirë të Komunës së Suharekës”, ka shkuar Muharremaj në Facebook.

  I pari i Suharekës tha se janë falënderuar dhe mirënjohës për kontributin e Ambasadës Japoneze dhe Popullit Japonez.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Front TV18 Prill 2024
  Lëvizja Feministe Studentore të enjten ka ndërprerë ligjëratën e profesorit të denoncuar për ngacmim seksual, Xhevat Krasniqi. Disa nga përfaqësuesit e kësaj...
  Lajme18 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se pesë policë të Kosovës “po mbahen peng” nga Serbia, shtet të cilin e cilësoi si...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e konsideron si hakmarrje të Serbisë ndalimin e udhëtarëve të mërkurën në pikëkalimet kufitare në Serbi. Kjo,...
  Të tjera
  Sport18 Prill 2024
  Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka mbetur i zhgënjyer me eliminimin nga Liga e Kampionëve. “Citizens” i dhanë fund eksperiencës në...
  Sport18 Prill 2024
  Carlo Ancelotti është mjaft i lumtur me kualifikimin e Real Madridit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. “Los Blancos” e eliminuan Manchester...
  Lajme18 Prill 2024
  Vrasja e dy grave brenda pesë ditëve ka shqetësuar edhe Rrjetin e Grupit të Grave. Adelina Berisha, nga Rrjeti i Grupit të...
  Kronika18 Prill 2024
  Është arrestuar një serb në Leshak, pasi i njëjti dyshohet se ka hyrë ilegalisht në Kosovë. Policia ka njoftuar se me vendim...
  Lajme18 Prill 2024
  Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Ahmet Ismaili, është pritur në Departamentin e Thesarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, bashkë me...
  Kronika18 Prill 2024
  Është arrestuar një burrë në Fushë Kosovë pasi që i njëjti më 10 prill dyshohet se kishte sulmuar një person të cilit...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.