×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Ish-gruaja hedh në gjyq Elton John

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Ish-bashkëshortja e Sir Elton John ka nisur veprimet juridike kundër yllit britanik të popit për shkak të rrëfimeve që ka bërë mbi të kaluarën e tyre së bashku në autobiografinë e tij.

  John, sot 73-vjeçar lidhi kurorë me ish tekniken e zërit, Renate Blauel në ditën e Shën Valentinit të vitit 1984. Ndërsa martesa përfundoi në divorc në 1988-tën, Elton ka folur pozitivisht për ish-gruan e tij në një kohë kur ajo vetë nuk e ka komentuar kurrë publikisht martesën e tyre.

  Renate tani raportohet të ketë ngritur padi kundër tij e pretendon madje dhe urdhër ndalimi. Besohet se shtetasja gjermane I ka hedhur këto hapa pasi ai e ka përmendur në autobiografinë e 2019-tës, “Me: Elton John”.

  Sipas The Sun, Renate është zemëruar me disa detaje të publikuara në libër, në një kohë kur çifti pas divorcit kishte nënshkruar një marrëveshje për të mos nxjerrë detaje mbi njëri-tjetrin.

  Lëvizja e saj vjen pothuajse një vit pasi libri doli në treg dhe konsiderohet mjaft e pazakontë, pasi urdhri i ndalimit të botimit zakonisht kërkohet përpara se një libër të publikohet.

  Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Një ngjarje e rëndë e ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Lushnjes, tronditi opinionin publik. Ishte ora 15:30 kur babë e...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka biseduar me ministrin e Brendshëm Taulant Balla, për t’u interesuar mbi ngjarjen e rëndë që ndodhi...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Deputeti socialist Bujar Çela, ka pësuar dëmtime në mushkëri dhe pritet t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale abdominale. Ai ndodhet në Spitalin e Traumës...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës në lidhje me raportet e saj me Shtetet e...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Deputeti socialist Bujar Çela, ka pësuar dëmtime në mushkëri dhe pritet t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale abdominale. Ai ndodhet në Spitalin e Traumës...
  Lajme01 Mars 2024
  Në gjykimin ku Milorad Gjokoviq po akuzohet për krime lufte, dëshmitarët Shaban dhe Selman Gashi, të premten kanë deklaruar se në vitin...
  Sport01 Mars 2024
  Jose Peseiro, i cili çoi Nigerinë në finalen e Kupës së Kombeve të Afrikës, e ka lënë detyrën pas njëzet e dy muajsh. ...
  Lajme01 Mars 2024
  Ministri i Financave ka njoftuar se gjatë muajit shkurt janë regjistruar mbi pesë mijë të punësuar të rinj. Sipas Muratit kjo ka...
  Lajme01 Mars 2024
  Rusia nuk dëshiron që procesi i dialogut Kosovë-Serbi të përfundojë me sukses sipas projekteve të Perëndimit, thotë një raport i publikuar më...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.