×
Etiketë: hedh
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Pretendimet e presidentit të Bjellorusisë, Aleksander Lukashenko se ‘fuqitë e huaja’ po përpiqen të organizojnë sulme nga jashtë kufirit të Bjellorusisë u hodhën poshtë nga NATO. Në bazë të këtyre pretendimeve, presidenti Lukashenko ka vendosur...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Aleanca Veri-atlantike hodhi sot poshtë akuzat e presidentit bjellorus, Aleksandër Lukashenko se po zhvillonte ushtrime ushtarake përgjatë kufijve perëndimorë të vendit, në Poloni dhe Lituani, dhe theksoi se po monitoronte nga afër situatën pas zgjedhjeve...
Lajme04 Gusht 2020
Komuna e Prishtinës vazhdon t’i gjobisë kompanitë të cilat po hedhin dheun në hapësirat që nuk iu lejohet pa pasur leje përkatëse. Shkak i kësaj, inspektorët e Komunës së Prishtinës, sot i kanë gjobitur dhe...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Një aksident i rëndë është regjistruar ditën e sotme në qytetin e Vlorës. Një qytetar është përplasur nga një automjet, e më pas shoferi është larguar nga vendngjarja. Sipas dëshmitarëve i aksidentuari u la i...
Lajme31 Korrik 2020
I ftuar në emisionin “Pa maskë”, drejtori i shkarkuar i Departamentit të Rezervave Shtetërore, Arton Muçaj ka drejtuar akuza të ashpra në adresë të udhëheqësve aktual të Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë (MTI) të udhëhequra...
Kronika28 Korrik 2020
Një aksident i rëndë ka ndodhur në Prizren, derisa një shofer me veturën e tij ka goditur një çiklistë derisa ishte duke kaluar rrugën. Gjatë ditës së djeshme në grupin e Facebook’ut ‘Marakli t’kerreve’, është...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Shtetet e Bashkuara i kundërshtuan zyrtarisht pretendimet e Kinës për pronësinë mbi pjesën më të madhe të Detit të Kinës së Jugut. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se pretendimet e Kinës mbi territoret...
Bota/Rajoni11 Korrik 2020
Gjykata europiane për të drejtat e njeriut tashmë do të jetë ajo që do të vendosë për përgjegjësinë e Rusisë në rrëzimin e avionit të kompanisë ajrore malajziane në lindje të Ukrainës në korrik të...
Kronika09 Korrik 2020
Dy persona të cilët mbledhin mbeturinat në to gjetën diçka shumë të vlefshme. Brenda një kolltuku fshihej një shumë e konsiderueshme parash. Të hollat nuk hezituan t’ia kthejnë pronarit i cili në shenjë falënderimi të...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Ish-bashkëshortja e Sir Elton John ka nisur veprimet juridike kundër yllit britanik të popit për shkak të rrëfimeve që ka bërë mbi të kaluarën e tyre së bashku në autobiografinë e tij. John, sot 73-vjeçar...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Koreja e Veriut raportohet se ka hedhur në erë ndërtesën e zyrës ndërlidhëse me Korenë e Jugut, ku zyrtarët e saj bashkëpunonin përkrah homologëve të Koresë së Jugut, veprim ky që dukej se do t’i...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.