×
 • Lajme
 • Lajme

  Infektiva në QKUK është stërmbushur me pacientë me COVID-19, rastet po trajtohen edhe në Spitale Rajonale

  FrontOnline
  28 Qershor 2020

  Numri i rasteve me COVID-19 javëve të fundit është rritur dukshëm, derisa momentalisht numri i të infektuarve është 2494.

  Ndërsa, vazhdimisht po bëhet apel që të respektohen masat e vëna nga IKSHPK.

  E, Spitali i Përgjithshëm në Gjakovë përmes një postimi në faqen zyrtare Facebook, thuhet se me lehtësimin e masave, Klinika e Infektivës në këtë është stërmbushur me pacientë me COVID-19, prandaj rastet kanë nisur edhe në Spitale Rajonale.

  Ky është njoftimi i plotë:

  Të nderuar qytetarë!

  Jemi dëshmitar se rastet me Covid-19 vetëm po shtohen në Kosovë, edhe Komuna e Gjakovës ka raste të shtuara këto dite.Rastet filluan të rriten me lehtësimin e masave kufizues dhe lëvizjes së shtuar të qytetarëve.
  Klinika e Infektives këto dite është e stërmbushur me pacientë me Covid-19, andaj pacientët me Covid-19 kanë filluar të trajtohen në Spitalet Rajonale.
  Në Spitalin e Përgjithshëm në Gjakovë respektivisht në Repartin e Infektives janë të hospitalizuar 7 raste Covid -19 pozitiv dhe 3 raste pritet nesër të testohen.

  Askush nuk është imun ndaj këtij virusi andaj ndihmojeni veten, familjet tuaja, ndihmoni personelin shëndetësorë, duke i respektuar rekomandimet e Institutit Kombëtar dhe të Ministrisë së Shëndetësisë.

  BARTJA E MASKAVE MBETET OBLIGATIVE!

  Vazhdoni të mbani distancën fizike !
  Lani duart me kujdes disa herë në ditë nga 20-30 sekonda!

  Ju faleminderit për mirëkuptim!

  Në MINIMAX kanë filluar zbritjet finale me çmime fikse 2€, 5€, 7€, 9€
  Nga Rubrika
  Lajme03 Mars 2024
  Një 70-vjeçar është gjetur pa shenja jetë në fshatin Sllovi të Lipjanit. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, ka deklaruar se...
  Lajme03 Mars 2024
  Për çështjen e Ligjit për Shëndetin Riprodhues dhe Fertilizimin e Asistuar, Besa Gaxheri është shprehur e ‘habitur’ se si ‘një a dy...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nesër bashkë me ministrin e Infrastrukturës Liburn Aliu, do të jenë në terren. Bëhet fjalë për fillimin...
  Të tjera
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri Albin Kurti, priti sot në takim antropologen, Janet Reineck. Në njoftimin e lëshuar nga Qeveria e Kosovës thuhet se Reineck është...
  Sport03 Mars 2024
  Pep Guardiola ka lartësuar Phil Foden në qiellin e shtatë pas paraqitjes brilante në fitoren 3-1 të Manchester Cityt përballë Manchester United...
  Lajme03 Mars 2024
  Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, Michael Doyle ka treguar se këtë vit do të përfundoj në shkallë të...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Një seri shpërthimesh kanë tronditur Krimenë, pas një sulmi të raportuar me dron ukrainas në gadishullin i cili u aneksua nga Rusia...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  NATO ka filluar në Detin Mesdhe një stërvitje masive kundër nëndetëseve. Operacioni pranë brigjeve të Siçilisë është bërë edhe më urgjent për...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeshefi ekzekutiv i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit (KRU) në Gjakovë, Hasan Krasniqi, është arrestuar në një pikëkalim kufitar në perëndim të Bullgarisë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.